ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوپک در نشست آتی تولید خود را کاهش نمی‌دهد

سرپرست وزارت نفت کویت گفت، کشورش انتظار ندارد در نشست آتی اوپک در روز ۲ ژوئن درباره هیچ اقدام هماهنگی تصمیم گیری شود.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، سرپرست وزارت نفت کویت روز پنجشنبه گفت، کشورش انتظار ندارد در نشست آتی اوپک در روز 2 ژوئن درباره هیچ اقدام هماهنگی تصمیم گیری شود.

انس الصالح، در توکیو و در حاشیه سمینار تجاری کویت و ژاپن به خبرنگاران گفت: «تمرکز این نشست روی فکر کردن و بررسی این مسئله خواهد بود... که چگونه می توان بازارها را با ثبات تر کرد.»

طرح قبلی برای توافق بر سر اقدامات به منظور تثبیت تولید رو به افزایش نفت که موجب افت بیش از 70 درصدی قیمت ها در فاصله سال های 2014 و 2016 شده، در جریان مذاکرات دوحه در ماه آوریل به شکست انجامید.

در نشست ماه آوریل، ایران و عربستان دو رقیب عضو اوپک نتوانستند بر سر شرایط توافق نفتی به تفاهم برسند.

الصالح گفت، نشست رسمی بعدی سازمان اوپک که برای 2 ژوئن در وین برنامه ریزی شده، متمرکز بر گفت و گو و نه مداخله در بازار خواهد بود.

«انتظار می رود که گفت و گوی بیشتری بین اعضای اوپک صورت گیرد و سپس ما قادر خواهیم بود که تصمیم بگیریم اقدام مناسب برای آینده چیست.»

الصالح گفت، افزایش اخیر قیمت ها از زیر 30 دلار به حدود 47 دلار و 50 سنت موجه بوده است.

«بر اساس کاهش تولیدی که در طی 3 هفته گذشته مشاهده شده، من به صورت بنیادین تصور می کنم که قیمت ها نشان دهنده کاهش تولید است.»

هرچند اعضای اوپک و روسیه رقابت خود در بازار برای به دست آوردن سهم بیشتر را ادامه داده اند، اما تولید نفت در دیگر نقاط جهان نظیر آمریکای شمالی، آسیا و آفریقا کاهش یافته و موجب خنثی شدن بخشی از مازاد عرضه موجود در بازار شده است.

[ منبع این خبر سایت تابناک-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده