ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولید نفت ایران به سطح پیش از تحریم‌ها بازگشت

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد تولید نفت ایران در ماه آوریل به 3.56 میلیون بشکه در روز رسید، میزانی که در نوامبر 2011 (پیش از اعمال تحریم‌ها) به آن دست یافته بود.
به گزارش فارس به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد تولید نفت ایران به سطح پیش از تحریم ها رسید.
آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد ایران ماه گذشته 3.56 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد، میزانی که در نوامبر 2011 (پیش از اعمال تحریم ها) به آن دست یافته بود. صادرات این کشور بیش از 40 درصد افزایش یافت و به 2 میلیون بشکه در روز ، نزدیک به سطح پیش از تحریم‌ها رسید.
این نهاد بین المللی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: «با خریدهای چشمگیر چین و اروپا، صادرات نفت ایران 600 هزار بشکه نسبت به ماه مارس افزایش یافته است.» برخی از این افزایش ها «ممکن است به علت بارگیرهایی بوده است که از ماه مارس به ماه آوریل سرریز شده اند.» و مشخص نیست که چه میزان از صادرات نفت ایران از ذخایر نفت این کشور در جزیره خارک، بزرگ‌ترین پایانه صادراتی این کشور بوده است.
بر اساس آمار آژانس بین المللی انرژی، چین، بزرگ ترین خریدار نفت ایران در ماه آوریل بود که 800 هزار بشکه نفت در روز از ایران نفت خرید که 57 درصد از ماه مارس بیشتر است. خریدهای اروپا با سفارش توتال و توپراس ترکیه نیز به حدود 500 هزار بشکه در روز می‌رسد، بیش از دو برابر ماه پیش از آن است. مشتریان اروپایی پیش از تشدید تحریم ها روزانه از ایران حدود 600 هزار بشکه نفت می خریدند.
در ادامه این نهاد بین المللی افزود: «ایران احتمالا افزایش تولید بیشتری خواهد داشت اما پتانسیل این کشور برای افزایش قابل توجه تولید ممکن است به وسیله «محدودیت های ظرفیت تولید در کوتاه مدت» محدود شود.

[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده