ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علاج‌بخشی گتوند ۱۲۰۰ میلیارد تومان آب می‌خورد

علاج‌بخشی سد گتوند که مدت‌ها حاشیه‌ساز شده بود با دو راهکار مدیریت مصرف و انتقال آب به حوضچه‌های تبخیری نهایی شد که بر اساس آخرین گفته‌های معاون وزیر نیرو در امور آب انجام مطالعات اجرایی شدن راهکار دوم حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

رحیم میدانی در گفت و‌گو با ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سد گتوند، اظهار کرد: پس از کش‌و‌قوس‌های فراوان در نهایت دو تصمیم گرفته شده نهایی شد و قرار است که برای علاج بخشی این سد به موضوع مدیریت مخزن و انتقال آب توجه شود.

وی با بیان‌اینکه اجرایی شدن راهکار انتقال آب به حوضچه‌های تبخیری نیازمند تکمیل مطالعات است،تاکید کرد: اجرای این طرح نیز مانند تمام طرح‌های دیگر نیازمند انجام مطالعات است و بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته انجام این مطالعات حدود یک سال زمان می‌برد.

معاون وزیر نیرو اظهار کرد: اجرایی کردن راهکار‌های علاج‌بخشی گتوند نیازمند اخذ مجوز زیست محیطی است و پس از اخذ این مجوز می‌توانیم کار‌ها را اجرایی کنیم.

پیش‌تر نیز سید محمدرضا رضا زاده مدیر عامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در خصوص دو طرح تصویب شده در زمینه‌ی علاج‌بخشی سد گتوند با عناوین مدیریت مصرف و انتقال آب به حوضچه‌های تبخیری به ایسنا گفت: مدیریت مصرف راهکار همیشگی این سد بوده است، اما در بخش انتقال آب مطالعات مراحل خود را طی می‌کنند.

وی در مورد زمان اجرایی شدن نتایج مطالعات گفت: امیدواریم امسال مطالعات این سد به انجام برسد و بتوانیم کار اجرایی آن را آغاز کنیم.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده