ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پایان حمله افغان‌های زورگیر به منزل زنان تنها

سه مرد افغان که با مراجعه به منزل زنان تنها اقدام به زورگیری و سرقت از آنان کرده بودند، دستگیر شدند.

به گزارش سرویس حوادث خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تاریخ 18 بهمن سال گذشته از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت منزل در منطقه مینی سیتی به کلانتری 164 قائم اعلام شد، با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که چند جوان افغان با تهدید چاقو و قمه، اقدام به بستن دست و پای شاکیه و مادرش کرده و در ادامه وجوهات نقد داخل خانه و همچنین طلا و جواهرات شاکیه و مادرش را سرقت کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت به عنف منزل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: چند روز پیش، چند جوان افغان به عنوان گچ کار به منزل من آمدند و طی این چند روز در خانه حضور داشتند، من به همراه مادرم به تنهایی زندگی می‌کنیم و آنها در طی این چند روز متوجه این موضوع شده بودند. حدودا ساعت 2 بامداد روز هشتم بهمن ماه بود و در حالیکه به دلیل انجام گچ کاری‌، من و مادرم داخل یکی از اتاق‌ها در حال استراحت بودیم، متوجه باز شدن در خانه شدم. از اتاق بیرون آمدم تا موضوع را بررسی کنم که ناگهان دو نفر از کارگران به نام‌های علیرضا و نعیم به سمت من حمله‌ور شده و با تهدید چاقو مرا مجبور به سکوت کردند. آنها ابتدا دست و پا و دهان من و مادرم را بسته و داخل یکی از اتاق‌ها حبس کرده و سپس اقدام به سرقت تمامی طلا و جواهرات و همچنین وجه نقد داخل خانه به ارزش تقریبی 40 میلیون تومان کرده و سپس از خانه خارج شدند.

با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت به عنف منزل در منطقه مینی سیتی و در شرایطی که کارآگاهان بدنبال شناسایی مخفیگاه متهمان و دستگیری سارقان بودند، وقوع سرقت مشابه دیگری این‌بار در منطقه فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که طی آن چند جوان افاغنه به همان شیوه و شگرد اقدام به سرقت 150 میلیون تومانی کرده بودند.

با حضور کارآگاهان در محل سرقت اخیر در منطقه فرمانیه و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که در این خانه، شاکیه به همراه مادر و خواهر کوچکترش زندگی می‌کند.

شاکیه در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حدود ساعت 12 روز دوم اسفندماه سال 94 متوجه سر و صدای مادرم از داخل اتاق پذیرایی شدم، قصد خارج شدن از اتاق خود را داشتم که ناگهان یک نفر از پشت سر به من حمله‌ور شد و با چاقو مرا تهدید کرد که صدایت در نیاید. بسیار ترسیده بودم و زمانی که داخل اتاق پذیرایی آورده شدم، مادرم را مشاهده کردم که با دست و پای بسته شده بر روی صندلی قرار داشت و یک جوان افغان نیز با چاقو و شوکر بالای سرش ایستاده بود؛ خواهر کوچکترم نیز داخل یکی از اتاق‌ها حبس شده بود. سارقان با رشته‌ای پلاستیکی، دستانم را از پشت سر و دهانم را نیز با پارچه‌ای بستند تا مانع از کمک خواستن من شوند و پس از بریدن طلا و جواهرات داخل دستان من و مادرم به سراغ گاو صندوق رفته، طلا و جواهرات و همچنین وجوه نقد داخل آن را نیز سرقت کرده و از محل متواری شدند.

کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی با اطمینان از انجام دو سرقت توسط یک گروه از سارقان، دستگیری علیرضا . خ 27 ساله و نعیم . م 25 ساله را در دستور کار خود قرار دادند. با شناسایی مخفیگاه علیرضا در شهرستان ورامین – منطقه خیرآباد، کارآگاهان به این محل مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که علیرضا از این محل متواری شده است. با انجام اقدامات دقیق پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که علیرضا پس از متواری شدن از منطقه خیرآباد، به تازگی و به‌ عنوان نگهبان در یک مجتمع مسکونی در حال ساخت و ساز مشغول به کار شده است که بلافاصله کارآگاهان با شناسایی دقیق این محل در منطقه سعادت آباد، در تاریخ 12 اردیبهشت ماه موفق به دستگیری علیرضا شدند.

با دستگیری علیرضا . خ به عنوان سرکرده گروه، مخفیگاه دو متهم دیگر پرونده به نام‌های نعیم . م و فرید . ع هر دو نفر 25 ساله در یک خانه مجردی در منطقه خیرآباد شناسایی و در همان تاریخ دستگیر و به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

در بازرسی از مخفیگاه متهمین، کارآگاهان موفق به کشف تعدادی گوشی تلفن همراه و همچنین مقادیری طلا و جواهرات شدند که متهمین صراحتا به مسروقه بودن تمامی این اموال اعتراف کردند؛ همچنین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 قرمز رنگ نیز از متهمان کشف شد که در بررسی سوابق موتور سیکلت مشخص شد که دارای سابقه سرقت در شهرستان ورامین است.

یکی از مالباختگان که متهمین در منطقه اوشان اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراه و رشته گردن‌بند طلا از وی کرده بودند، پس از حضور در پایگاه یکم پلیس آگاهی و شناسایی دقیق متهمین به کارآگاهان گفت: در ساعت 13 روز 13 دی ماه 94 با خودرو شخصی خود وارد پارکینگ مجتمع شدم و همزمان با ورود به پارکینگ، جوانی افغان نیز در حال زدن برچسب آگهی بر روی دیوار مجتمع مسکونی ما بود. داخل پارکینگ و به محض پیاده شدن از ماشین، ناگهان همان جوان را با چاقو در مقابل خود مشاهده کردم و قصد فریاد زدن داشتم که این شخص با ضربه‌ای شدید که به صورتم زد مرا بر روی زمین انداخت و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه و یک رشته گردن‌بند طلا از من کرد و به سرعت از محل متواری شد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان و شناسایی دقیق متهمان از سوی آنها، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهمان با استفاده از موتورسیکلت هوندا 125 قرمز رنگ سرقت شده از گاوداری و همچنین به صورت پیاده نیز اقدام به انجام چندین فقره زورگیری و سرقت‌های به‌ عنف گوشی‌های تلفن همراه و طلا و جواهرات از افراد پیاده و رهگذر کردند که تعدادی از این مالباختگان شناسایی و به پایگاه یکم پلیس آگاهی دعوت شدند.

به گزارش ایسنا، بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه کرم یوسف‌وند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی دقیق متهمان توسط تعدادی از شکات و مالباختگان، کشف اموال مسروقه از آنان و به منظور شناسایی سایر جرایم ارتکابی، قرار قانونی از سوی مقام قضایی صادر و متهمان برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار داده شدند، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که توسط چند جوان افغان و به شیوه و شگردهای مختلف مورد تهدید، زورگیری، سرقت اموال و ... قرار گرفتند، دعوت می‌شود تا برای شناسایی متهمین و پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اتوبان شهید صدر – مسیر شرق به غرب – ابتدای خیابان قلندری شمالی مراجعه کنند.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده