ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خروج انگلیس از اروپا 45 میلیارد یورو به اقتصاد آلمان آسیب می زند

خروج انگلیس از اتحادیه نتایج بررسی های یک بانک آلمانی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را برای اقتصاد آلمان بسیار زیان بار دانسته و از زیان اقتصادی حدود ۴۵ میلیارد یورو در صورت وقوع چنین سناریویی برای اقتصاد این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "ویرتشافتز ووخه" آلمان، نتایج یک بررسی نشان داد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا حدود 45 میلیارد یورو به اقتصاد آلمان آسیب می زند و برای این کشور بسیار گران تمام می شود.

یک بررسی دی زد بانک آلمان  DZ نشان می دهد که در بدترین حالت تنها تا سال 2017 زیان تا 45 میلیارد یورو به اقتصاد آلمان وارد خواهد شد.

به گفته "مونیکا بوون" از اقتصاد دانان دی زد بانک آلمان تاثیرات منفی چنین سناریویی در نیمه دوم سال آشکارا خود را نشان می دهد. ما در سناریوی بحران خود یک رکود خفیف را برای تغییر سال 2016 به 2017 پیش بینی می کنیم.

بر اساس این بررسی، در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تولید ناخالص ملی آلمان می تواند در سال آینده به جای 1.7 درصد رشد تنها 0.5 درصد رشد داشته و در سال جاری نیز به جای 1.8 درصد رشد تنها 1.4 درصد رشد را تجربه کند.

به گفته "بوون"، برای اقتصاد آلمان خطرات زیادی در راه است، بنابراین انگلیس یکی از مهم ترین شرکای تجاری آلمان است.

همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در 23 ژوئن ( سوم تیر) برگزار می شود.

آلمان یک حجم صادرات حدود 90 میلیارد یورو را در سال گذشته به انگلیس داشته که بی سابقه بوده است. تنها صادرات آلمان به آمریکا و فرانسه از این کشور بیشتر بوده است.

بوون بر این عقیده است که تاثیرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای اقتصاد صادرات آلمان مستقیما قابل احساس خواهد بود. همچنین وقوع یک بحران اروپایی بزرگتر نیز در صورت خروج انگلیس از اروپا بعید نیست. شک و تردید به انسجام و آینده اتحادیه اروپا و منطقه یور می تواند جوانه بزند. تاثیرات چنین بحران سیاسی متزلزل کننده اقتصاد، می تواند به عواقب دردناکی منجر شود. بحران سیاسی این اتحادیه به احتمال زیاد باعث ناآرامی های قابل توجهی در بازارهای مالی می شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده