ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نمی‌توان به یکباره دانشجویی را ورزشکار کرد

مدیر تربیت بدنی دانشگاه تبریز با بیان اینکه دانشجویان باید از سنین پایین‌تر و در مدارس به سمت فعالیت‌های ورزشی سوق داده شوند، گفت: نمی‌توان فردیکه طی چند سال فعالیت ورزشی منظمی نداشته را به یکباره ورزشکار کرد.

سعید اهری‌زاد در گفتگو با ایسنا، درباره مشکلات پیش روی تربیت بدنی در دانشگاه‌ها اظهار کرد:مشکلات و محدودیت‌های مالی مهمترین مانع در راه ورزش دانشگاهی در سراسر کشور است که این موضوع نیز بالطبع از مشکلات اقتصادی و محدودیت‌هایی که وجود دارد سرچشمه می‌گیرد. امیدوارم این مشکلات در آینده نه چندان دور برطرف شود و توجه جدی‌تری به توسعه ورزش دانشگاهی صورت گیرد. به دلیل همین مشکلات نتوانسته‌ایم آنطور که باید برنامه‌هایمان را پیش ببریم.

مدیر تربیت بدنی دانشگاه تبریز افزود: البته تعامل خوبی با مسئولان تربیت بدنی وزارت علوم داریم و مسئولان دانشگاه نیز علی‌رغم همه مشکلات هر گاه که برای برگزاری مسابقات و یا اردوهای مختلف درخواست کمک مالی داشته‌ایم آن را رد نکرده‌اند. اما با این وجود همواره سعی کرده‌ام مشکلات مالی مانعی برای متوقف شدن برنامه‌ها و آماده‌سازی تیم‌های ورزشی در دانشگاه نباشد. ضمن آنکه سعی کرده ایم با وجود همه مشکلات از لحاظ ساختاری نیز امکانات خوبی را برای دانشجویان فراهم کنیم.

وی درباره راه‌های تشویق هر چه بیشتر دانشجویان به انجام فعالیت‌های ورزشی و دوری از آسیب‌های اجتماعی نظیر مواد مخدر که روند رو به رشدی در جامعه دانشگاهی کشور داشته است، خاطرنشان کرد: دانشجویان وقتی وارد دانشگاه می شوند عموما با فعالیت‌های منظم ورزشی بیگانه هستند چرا که آن‌ها در دوران مدرسه مجبور نشده‌اند فعالیت‌های ورزشی را در دستور کار خود قرار بدهند. بنابراین ما نمی‌توانیم آن‌ها را به یکباره به سمت غعالیت‌های ورزشی بکشانیم. اگر آموزش و پرورش برنامه‌ریزی جدی‌تری در توجه به ورزش دانش‌آموزی داشته باشد آنگاه این افراد با ورود به دانشگاه خود به سمت فعالیت‌های ورزشی چه در بعد همگانی و چه در بعد قهرمانی سوق داده می شوند و دیگر نیازی به اجبار آن‌ها نیست.

اهری‌زاد تصریح کرد: نه اینکه بخواهم همه تقصیرها را بر گردن آموزش و پرورش بیندازم و جامعه دانشگاهی را بی‌تقصیر قلمداد کنم اما اگر مسئولان آموزش و پرورش برنامه‌ریزی جدی‌تری برای ورزش دانش‌آموزان داشته باشند از بسیاری آسیب‌های اجتماعی که متاسفانه گریبانگیر جامعه شده است جلوگیری می‌شود و به مرور فضاهایی مانند دانشگاه‌ها نیز از این آسیب‌ها پاک خواهند شد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت شمانیوز-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شمانیوز-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X