ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارائه افزون بر 72 میلیون خدمت ثبتی به مردم در سال 94

تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاون رئیس قوه‌قضائیه از ارائه ۷۲ میلیون و ۶۰۰ هزار خدمت ثبتی به مردم در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، احمد تویسرکانی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ارائه 72 میلیون و 600 هزار خدمت ثبتی به مردم در سال 94 و اقدامات صورت گرفته برای اصلاح فرایند‌ها و بهبود روش‌ها در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: مهم این است که ما بتوانیم روش‌هایی را اتخاذ کنیم که مردم بتوانند با هزینه‌های کمتر، امورات خود را انجام دهند. امروزه بخشی از هزینه‌هایی که در نظام اداری به مردم تحمل می‌شود، هزینه‌های پنهان است.

معاون رئیس قوه‌قضائیه گفت:خوشبختانه ما در انجام اقدامات تحولی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حمایت‌های عظیم مردم را شاهد بودیم. متاسفانه به دلیل غیر دقیق بودن سوابق، گاهی معطلی‌هایی را مردم برای به روزرسانی و اصلح سوابق گذشته داشتند که تحمل مردم در این مرحله گذار بسیار جالب بود.

تویسرکانی افزود: ما در جهت تغییر و تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای، شاهد همکاری بسیار خوب مردم بودیم و ان‌شاء‌الله باید در سنوات آتی تمامی اسناد مالکیتی که در اختیار مردم است تبدیل شود. خوشبختانه ظرف دو الی سه سال گذشته، بیش از 13 میلیون سند جدید به مردم تحویل دادیم. 

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: خوشبختانه در سال گذشته 88 درصد خدمات ارائه شده به مردم به صورت الکترونیک بوده است که محصول آن کاهش هزینه‌های بسیاری است. حسب نظر کارشناسان بسیاری از مفسده‌هایی که شاید پنهان می‌ماند با الکترونیکی شدن ارائه خدمات، پیشگیری و راه‌های ارتکاب به آن بسته شده است.

وی گفت: البته ما تا نقطه مطلوب فاصله داریم اما همکاری‌ها و حمایت‌های مردم می‌تواند ما در تسریع در این راه کمک کند. در سنوات گذشته سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در مرحله اصلاح فرایند‌ها و بهبود روش‌ها، پیشتاز بوده و ان‌شاء‌الله بتوانیم به عنوان بخشی از دستگاه قضایی، خدمات مناسب‌تری را به مردم ارائه دهیم.

تویسرکانی افزود: ما در حوزه ثبت شرکت‌ها و موسسات فرایند‌ها را به شدت اصلاح و در راستای ارتقای سلامت اداری حرکت کردیم. امروز کسانی که در این حوزه‌ها فعالیت دارند، شاهد هستند که برای ارائه یک تقاضا در گذشته بارها باید مراجعه می‌شد اما امروز بسیاری از این رفت‌وآمدها کم شده اما هنوز به صفر نرسیده است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با بیان اینکه سال گذشته بیش از 20 میلیون پیامک به مجموعه کسانی که از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خدمت گرفته آند ارائه شده است گفت: این کار در راستای اطلاع رسانی و سفاف‌سازی و ایجاد امنیت در مردم است.

وی اضافه کرد: برای منصه ظهور رساندن فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی به ویژه در سال جاری که سال اقتقصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری شده، نیاز به این اصلاحات فرایندی و بهبود روش‌ها در حوزه خدمات اداری و ارتقا نظم هستم.

معاون رئیس قوه‌قضائیه با بیان اینکه  مجلس و دولت باید در راستای توسعه ثبت رسمی در کشور کمک کنند افزود: در  بند 67 سیاست‌های تدوین برنامه ششم که از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت، مجلس و قوه‌قضائیه ابلاغ شد و هم اکنون در جریان تصویب در مجلس است، بر ارتقا و توسعه ثبت رسمی در همه زمینه‌ها تاکید شده است. بدیهی است که توسعه ثبت رسمی قطعاً منجر به کاهش دعاوی، جرائم و شفاف سازی بیشتر امور و بهبود وضعیت در جهت بهره‌وری بیشتر در جامعه است.

تویسرکانی شفاف‌سازی در شیوه‌های اداری و بهبود روش‌ها را از لوازمات اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: این ضرورت‌ها باید در اقتصاد مقاومتی حتماً مورد توجه قرار گیرد و مردم نیز باید عنایت داشته باشند که امروز هزینه فراوانی ناشی از معلامات عادی در کشور داریم و بخش عظیمی از پرونده‌های دادگستری ناشی از اختلافات در حوزه معاملات عادی است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ادامه داد: امروز دستگاه قضایی مواجه با حجم عظیم پرونده‌های ورودی است و برای برون رفت و اصلاح وضعیت توجه به این موضوعات از جمله توسعه ثبت رسمی ضروری است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده