ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عمده مفاسد در حیاط خلوت ها و بی خبری جامعه اتفاق می افتد

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، احمد تویسرکانی طی سخنانی پیش از خطبه های این هفته نماز عبادی - سیاسی جمعه، که در دانشگاه تهران برگزار شد،‌ درباره وضعیت ثبت اسناد و املاک در کشور گفتافزود: با اقدامات انجام شده تحول مثبتی صورت گرفته و حسب نظر کارشناسان از بسیار از مفسده هایی که در جامعه پنهان می ماند جلوگیری شده و راه ارتکاب بسته شده است.
وی با بیان اینکه هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم، تصریح کرد:حمایت ها و راهنمایی مردم می تواند به ما در این مرحله تحولی کمک کند.
توبسرکانی گفت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بخشی از قوه قضاییه و بازوی قضایی است و وظیفه تثبت مالکیت ها را برعهده دارد. این سازمان ثبت مالکیت های مربوط به املاک اراضی، شرکتها، موسسات، اسناد در دفاتر اسناد رسمی ، وقایع ازدواج و طلاق، ثبت اختراعات، برندها و وظایف و مسئولیت های دیگری را به انجام می رساند.
وی با بیان اینکه به پیچیدگی امور و تاثیراتی که امور بردر هم دارند واقف و آگاه هستیم، ‌افزود: تاثیرامور اقتصادی، فرهنگی واجتماعی بر هم واضح و مبرهن است.
تویسرکانی گفت اگر درجامعه مواجه با آسیب ها در هر یک از این بخش ها باشیم اگر مواجه با فقروبیکاری و یا ناهنجاری اخلاقی در حوزه فرهنگی باشیم حتما اثرات آن در مسایل اجتماعی وآثار آن در افزایش دعاوی روشن و مشخص است.
رئیس ثبت اسناد و املاک کشور افزود:‌ موضوع ثبت رسمی اموال و تاثیرات آن در نظم حقوقی جامعه و کاهش دعاوی یک موضوع روشن و مشخص است. به همین جهت در بحث آسیب ها باید قطعا آسیب شناسی دقیق و کارشناسانه داشته باشیم و برای برون رفت از این آسیب ها تصمیمات عالمانه گرفته شود.
وی اظهار داشت: شاهدیم در همه سنوات مقام معظم رهبری نامگذاری سال را با همین نگاه عالمانه و کارشناسانه دارند؛ امسال هم انتخاب نام سال با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل برخواسته از همین نگاه عالمانه است.
تویسرکانی با تاکید بر اینکه امروز در حوزه اداری نیازمند افزایش بهره وری و شفافیت سازی هستیم، اظهار داشت:‌ در حوزه اداری نیازمند این هستیم هم خوب کار کنیم هم کارخوب انجام دهیم و هم کارمان در منظر جامعه و مردم باشد.
وی اظهار کرد: طبیعی است در حوزه مسئولیت ها و ماموریت ها سازمان ثبت اسناد و املاک که قدمت یکصد ساله دارد و صدها میلیون سابقه از معاملات و اسناد مردم در شیوه های سنتی و ادرای درآن جمع می شد باید برای برون رفت ازآن باید تصمیمات گرفته می شد خوشبختانه اقدامات وسیع انجام شده است.
وی ادامه داد: در این سازمان ماموریت ها به گونه ای است که همه مردم با آن مرتبط هستند و نمی توان هیچ فردی را مستثنی کرد که با خدمات این سازمان مرتبط نباشد .
تویسرکانی افزود: ما برای برون رفت از شیوه های سنتی وافزایش بهره بری اقدامات گسترده ای انجام دادیم ؛ در سال 94 بیش از 72 میلیون و 600 هزار خدمت به مردم ارایه دادیم. این حاکی از حجم انبوه خدمات سازمان است.
وی همچنین گفت: خوشبختانه در جهت افزایش بهره بری و شفاف سازی و کاهش مراجعات عظیم مردم و مکاتبات سنتی و آسیب هایی که ناشی از مکاتبات کاغذی داشتیم در همه بخش ها اصلاح فرایندها و بهبود صورت گرفته اکنون این سازمان پیش تاز در تحول اداری و اقدامات تحولی که صورت داده است.
ادامه دارد.
اجتمام ** 9136 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده