ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کمیسیون حل اختلاف معدن کاران لرستان با سازمان ها ایجاد شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان محمدرضا صفی خانی در دیدار با معدن کاران بروجرد در اداره صنعت، معدن و تجارت این شهرستان اظهار داشت: قانون، حوزه اختیارات تمام نهادها را مشخص کرده ولی برای ایجاد تعامل و برطرف کردن سریع مشکلات معدن کاران، کمیسیون تعامل ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه معادن نباید اراضی ملی و محیط زیست را تخریب کنند، اضافه کرد: منابع طبیعی و سازمان محیط زیست بدون شک انتظاراتی از معادن دارند که مورد احترام هستند و باید رسیدگی شوند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت لرستان ادامه داد: متاسفانه استان لرستان به رغم داشتن ظرفیت های فراوان در بخش صنعت از نظر فعالیت اقتصادی و ارزش افزوده در این بخش در قعر جدول استان های کشور است.

صفی خانی افزود: تعامل دوسویه بین مردم و سرمایه گذاران با مسئولان باعث ایجاد ثروت، بهبود اقتصاد و رفع معضل بیکاری در استان لرستان می شود.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه رفع موانع تولید در استان لرستان اظهار داشت: این کارگروه بسیاری از موانع تولید را حل می کند و قرار است چند جلسه از آن به بررسی مشکلات واحدهای معدنی بروجرد اختصاص یابد.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان بر لزوم بازسازی ناوگان معدنی استان لرستان تاکید کرد و گفت: متاسفانه برداشت از معادن با دستگاه های موجود صرفه اقتصادی ندارد لذا ایجاد صندوق معدن برای ارائه تسهیلات بانکی و نوسازی ناوگان و ماشین آلات مورد نیاز حوره معدن در استان لرستان در حال پیگیری است.

صفی خانی ایجاد خانه معدن یا تشکل صنفی معدن کاران در بروجرد با توجه به تعدد معادن و نوع تولیدات این مراکز را ضروری دانست و گفت: رسیدگی سریع به مسائل و مشکلات معدن کاران و پیگیری حقوق آنها از مزیت های ایجاد این خانه یا تشکل صنفی است.

وی افزود: حوزه اختیارات معادن بروجرد تا پایان اردیبهشت ماه به این شهرستان تفویض می شود تا مسائل و مشکلات این حوزه با اشراف و نظارت بیشتری پیگیری شوند.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان بروجرد را از قطب های صنعتی استان لرستان خواند و گفت: بخش صنعت بروجرد زیرساختی قوی برای استان لرستان است که باید حمایت شود.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد نیز نداشتن متولی در بخش معدن بروجرد را از ضعف های این شهرستان دانست و اظهار کرد: به دلیل نداشتن متولی، بانک اطلاعاتی کاملی از حوزه معدن شهرستان وجود ندارد

محمدرضا علوی زاده افزود: بروجرد از نظر تنوع معادن جایگاه خوبی در استان لرستان دارد که نیازمند حمایت و ساماندهی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده