ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توان بالای نظامی کشور دشمن را در جای خود میخکوب کرده است اثرگذاری دلیل دشمنی‌ها علیه سپاه است

سرهنگ افراسیابی جانشین سپاه امام رضا(ع) با اشاره به توان بالای نظامی کشور که دشمن را در جای خود میخکوب کرده است گفت: علت اینکه دشمن علیه سپاه صحبت می‌کند اثرگذاری سپاه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، سرهنگ علی اکبر افراسیابی ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و توسط حضرت امام(ره) که نائب امام زمان(عج) و مجتهدی عالیقدر بود بنیانگذاری شد. نهال سپاه پاسداران توسط ایشان غرس شد و امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کارنامه زرینی در پهنه انقلاب اسلامی بر جای گذاشته است.

وی گفت: استناد این صحبت بنده به فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند سپاه پاسداران همچنان به صراط مستقیم پایدار است، سپاه پاسداران از بدو انقلاب فعال بود هر چند تاسیس آن در دوم اردیبهشت سال 58 بود. سپاه از روزهای اول انقلاب در صحنه‌های مختلف در دفاع از دستاوردهای انقلاب اسلامی حضور داشت.

جانشین سپاه امام رضا(ع) با اشاره به نقش آفرینی سپاه از ابتدای انقلاب اسلامی بیان کرد: پاسداران زیادی در غائله‌های مختلف شربت شیرین شهادت را نوشیدند و جان خود را در کف دست گذاشتند، ملت عزیز ما در ذهن خود این افراد را می‌شناسند و بسیار از اینها خاطره دارند، کسانی بودند که در جای جای انقلاب اسلامی حضور پیدا کردند و از همه چیز خود گذشتند و خود را فدای انقلاب اسلامی کردند، کتاب شهید بابانظر را بخوانید.

افراسیابی گفت: شهید بابانظر و شهید برونسی و ده‌ها کتابی که در رثای این بزرگمردان انقلاب اسلامی و مکتب امام نگارش شده است را مطالعه کنید، در هشت سال دفاع مقدس حضور پررنگ پاسداران انقلاب اسلامی بسیار نقش آفرین بود. سپاه بدون بسیج معنایی ندارد، ما پاسداران در کنار بسیجیان در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی حضور داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: پاسداران فرزندان شما ملت عزیز هستند و امروز انقلاب اسلامی به واسطه این ایثارگری‌ها حرف برای زدن دارد، در تمام پیرامون ما آتش و خون وجود دارد اما مردم عزیز ما به راحتی سر بر بالنی می‌گذارند. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نبرد فرهنگی و دفاع مقدس حضور جدی داشته و دارد و در شناساندن دشمن و بصیرت افزایی نقش بارزی داشته است.

جانشین سپاه امام رضا(ع) با اشاره به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری، دشمن صحنه جنگ را تغییر داده است بیان کرد: دشمن با افراد از خودگذشته، دین دار و ولایت مدار مقابل شده است، وقتی امام فرمودند مهران و خرمشهر باید آزاد شوند همین نیروها این سرزمین را آزاد کردند و به فکر جان و مال و عقبه نبودند.

افراسیابی گفت: حضور این عزیزانی که همه داشته و نداشته خود را در دفاع مقدس و در صحنه‌های مختلف کف دست خود گذاشتند بسیار بارز است و امروز در صحنه جنگ نرم و فرهنگی نیز حضور فعال دارند، امروز دشمن در لباس دوستی وارد شده است تا جائی که غائله‌های مختلف فرهنگی را در کشور ایجاد کردند.

وی بیان کرد: غائله‌های مختلف در جای جای کشور را در ذهن دارید، سال 78 و سال 88 دو نمونه بارز در این زمینه بود، پاسداران انقلاب اسلامی به معنای عام از کیان و هستی انقلاب اسلامی در برابر غائله‌ها دفاع کردند در حالی که دشمن توانش این بود که هستی ایران را ساقط کند.

افراسیابی تاکید کرد: امروز از کسانی که در دایره انقلاب هستند دفاع می‌کنیم، امروز چرا دشمنان تمام تلاششان را گذاشته و علیه سپاه صحبت می‌کنند؟ می‌گویند سپاه ادغام شود یا سپاه جمع شود، امروز سپاه با دفاع موشکی خود دشمن را در خانه خود میخکوب کرده است.

وی اظهار داشت: بیش از 100 گردان بیت المقدس در خراسان رضوی در حال رزمایش هستند و با این آمادگی در سطح کشور، مصونیت کشور تامین شده است و دشمن از اینها می‌ترسد و امروز به این فرمایش امام بیشتر ایمان می‌یابیم که اگر سپاه نبود کشور نبود، سپاه در حاشیه شهر مشهد در حال تلاش شبانه روزی است تا فقر و بدبختی را دور کند.

افراسیابی افزود: شهدای عزیز ما شاهد هستند که جز خدمت به مردم عزیز در حاشیه شهر و خدمت به انقلاب اسلامی و فرمانبری از رهبری هیچ هدف دیگری نداریم. ما در نوکری مردم افتخار داریم و در اینکه سربازی این مردم شریف را انجام دهیم افتخار می‌کنیم.

وی بیان کرد: امروز نماد پاسداران ما سردار سرافراز سپاه، سردار سلیمانی است که مایه افتخار است. ایشان امروز محبوب دلها است. ایشان جز خدمت و ازخودگذشتگی مگر کار دیگری می‌کند؟ هزاران نمونه از این افراد در اقصی نقاط انقلاب اسلامی جان خود را فدا می‌کنند.

جانشین سپاه امام رضا(ع) اظهار داشت: امروز پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان مدافعان حرم در حال فعالیت هستند. امروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در راستای دشمن شناسی، نقش بارزی ایفا می‌کند و اگر غفلت کنیم دشمن انقلاب و دین و ملت را از ما می‌گیرد و در این زمینه در حال تلاش است، علت اینکه دشمن علیه سپاه صحبت می‌کند اثرگذاری سپاه است.

افراسیابی گفت: دشمن شناسی و بصیرت بخشی وظیفه سپاه است، باید از کیان انقلاب اسلامی دفاع کنیم. امروز هم که من و شما در امنیت به سر می‌بریم و همکاران در مرزهای مختلف ایران اسلامی حضور دارند حاصل و ثمره فعالیت سپاه پاسداران است و اینها از راه انقلاب دفاع می‌کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X