ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نگرانی جدی مسئولان نمایشگاه از تبدیل بن های خرید کتاب به پول

به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده رئیس شورای نظارت و ارزیابی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: ما نقد کردن بن های خرید کتاب را به عنوان یک نگرانی جدی دنبال می کنیم. هیات رسیدگی به تخلفات ناشران با جدید وضعیت بن ها را در نمایشگاه به طور کامل رصد می کند و امسال با افزایش میزان یارانه ها و همچنین مشمولیت گروه های بیشتری در حوزه بهره برداران از بن متاسفانه برخی افراد کم مسئولیت اقدام به نقد کردن بن کارت های الکترونیکی کرده اند که این موضوع با حساسیت از سوی هیات رسیدگی به تخلفات ناشران مورد بررسی قرار گرفته است.

وی افزود: در این راستا علاوه بر برخورد با خاطیان،پرونده های آنها برای طی مراحل حقوقی و قضایی به مراجع ذی ربط معرفی خواهد شد. سامانه رصد پوزهای موجود در نمایشگاه را با استفاده از نرم افزارهای موجود و همچنین کارشناسان خبره مالی در قالب کارگروه نظارت اجرایی بررسی کرده ایم،همچنین تمامی فعالیت های پوزهای در اختیار ناشران و غرفه داران را از روز اول فعالیت نمایشگاه رصد کرده و با ورود موردی، موفق به کشف و برخورد با تعدادی از متخلفین شده ایم.

رئیس شورای نظارت و ارزیابی نمایشگاه ادامه داد: این شورا ضمن هشدار جدی به اطلاع تمام غرفه داران می رساند مسیر کنترل  فرایند مالی نمایشگاه کتاب همچنان و تا روز آخر نمایشگاه ادامه خواهد داشت و این شورا از یارانه های ویژه نشر، صیانت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه اعداد مختلفی از نقد کردن بن ها در غرفه های مختلف به دست آمده است گفت: متاسفانه این تخلفات نشان می دهد هیچ تناسبی میان میزان کتاب های ارائه شده توسط برخی ناشران و میزان فروش وجود نداشته که همین مساله یکی از راه های شناسایی و پی بردن به این تخلف بوده است.

وی ادامه داد حتی در بن های دانش آموزی که می بایست در بخش هایی نظیر ناشران کودکان و نوجوان بیشترین تراکنش را داشته باشد در بخش های دیگر که هیچ گونه ارتباط موضوعی با علاقه های دانش آموزان نداشته است، مورد استفاده قرار گرفته است.

به گفته امیرزاده زمان ثبت شده در انجام تراکنش ها و همچنین رند بودن رکوردهای صورت گرفته در دستگاه های پوز هم یکی دیگر از راه های پی بردن به این تخلفات بوده است. ما تا آخر نمایشگاه به این کنترل ها ادامه می دهیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X