ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت باید بودجه بیشتری به جمعیت هلال احمر بدهد

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته و همزمان با ششمین روز از هفته هلال، رئیس جمعیت هلال احمر به نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر و برخی از معاونین و مدیران ارشد این نهاد مردمی، به دیدار برخی از مراجع و آیات عظام در قم رفتند و ضمن ارائه گزارش از عملکرد و اقدامات هلال احمر، پای صحبت ها و توصیه های این بزرگواران نشستند.

دولت باید بودجه بیشتری در اختیار هلال احمر بگذارد

آیت الله مکارم شیرازی، اظهار داشت: هلال احمر یک جمعیت خدمتگذار و مطلوب جامعه است و در مشکلات مهم این جمعیت گام به میدان می گذارد و به آسیب دیدگان و کسانی که نیازمند کمک های فوری هستند، کمک می کند.

وی یادآور شد: جمعیت هلال احمر از گذشته مفید بوده و هست و محدودیتی برای کمک به نیازمندان ندارد عده ای از جوانان به صورت داوطلبانه در حوادثی که برای مردم پیش می آید حضور پیدا کرده و به یاری آنها می شتابند.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: خدمات هلال احمر عبادت محسوب می شود چرا که کمک به خلق خداست بنابراین دولت باید بودجه بیشتری در اختیار هلال احمر بگذارد و مردم نیز توجه بیشتری به این سازمان مردم نهاد داشته باشند.

وی با تاکید براینکه بایستی هلال احمر در عمل خود را به خوبی به مردم ثابت کند تصریح کرد: حضور نیروهای هلال احمر در حوادث باید سریعتر و پررنگ تر از دیگر سازمان ها باشد چرا که مردم در زمان بروز حوادث و سوانح نخستین کمک رسان به خود را به خاطر می سپارند.

مرجع عظام تقلید به فعالیت و تلاش نیروهای جمعیت هلال احمر از دل و جان اشاره کرد و افزود: حضور در حوادث سرعت زیادی می طلبد و سازمانی موفق تر است که سریعتر از دیگر نهادها در زمان وقوع حوادث در محل حادثه حاضر شود.

وی با بیان اینکه یکی از کارهایی که بایستی جمعیت هلال احمر انجام دهد، خبررسانی به صورت مطلوب با کمک رسانه ها است، خاطر نشان کرد: جمعیت هلال احمر کارهایی را که انجام می دهد بایستی به خوبی اطلاع رسانی کند؛ چرا که اطلاع رسانی باعث جلب اعتماد مردم می شود و البته اطلاع رسانی به مردم، ریا نیست، بلکه وظیفه است.

آیت الله مکارم شیرازی در پایان با بیان اینکه لزوم به سرعت بر سر صحنه حوادث رسیدن و اولین کمک رسان بودن، داشتن بودجه مطلوب برای کمک رسانی است، افزود: تحقق این مهم مستلزم توجه ویژه دولت و همچنین مردم به جمعیت هلال احمر است.

ایجاد خانه های هلال در تمام روستاها را پیگیری کنید

آیت الله العظمی علوی گرگانی، گفت: شایستگی های هلال احمر نیازی به تعریف و تمجید ما ندارد، اگر ادعا کنیم در میان سازمان هایی که در کشور وجود دارد تنها سازمان برخواسته از توده مردم جمعیت هلال احمر است خلاف نگفته ایم.

وی افزود: اعضای جمعیت هلال احمر مردم هستند و هلال احمر یک سازمان عاطفی است که تمام خدمات آن از روی مهرورزی و محبت انجام می شود.

این مرجع اعظام تقلید با اشاره به اینکه مسئولان و اعضای جمعیت هلال احمر باید قدر این نهاد را بدانند گفت: برای حفظ حیثیت این جمعیت کوشا باشید و در وظایف خود کوتاهی نکنید چرا که باید محبوبیت هلال احمر حفظ شود؛ محبوبیت جمعیت هلال احمر باعث می شود قدرت و بنیه این نهاد مردمی بیشتر شود.

وی با بیان اینکه احتمال وقوع حوادث همیشه وجود دارد، اظهار کرد: همیشه باید برای مواجهه با حوادث و بلایا آماده باشیم که البته خوشبختانه هلال احمر همیشه آماده است.

آیت الله علوی گرگانی تشکیلات جمعیت هلال احمر را باارزش قلمداد کرد و گفت: خداوند می فرماید هر کس بتواند با تقوا به وظیفه خود عمل کند خدا این دسته را بسیار دوست خواهد داشت برهمین اساس اگر بتوانیم به این موضوع عمل کنیم مورد عنایت خداوند قرار خواهیم گرفت.

وی با اشاره به طرح ایجاد خانه های هلال احمر در روستاها این طرح را بسیار مفید دانست و گفت: امیدواریم این طرح در تمام روستاها اجرایی شده و از مسئولان جمعیت هلال احمر تقاضامندیم که این طرح را پیگیری کنند تا روستاییان هم در حوادث کمک کنند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: انتظارداریم در دیدار بعدی با مسئولان جمعیت هلال احمر مژده اجرای کامل این طرح را بگیریم بنده نیز برای توفیق شما به درگاه باری تعالی دعا خواهم کرد.

تاکید آیت الله العظمی موسوی اردبیلی بر پررنگ تر کردن نقش هلال احمر

آیت الله العظمی موسوی اردبیلی با اشاره به اینکه مردم باید هر چه بیشتر با خدمات نهاد مردمی هلال احمر آشنا شوند، تصریح کرد: مردم هم اکنون نام هلال احمر را  بسیار می شنوند، اما ضروری است تا این نهاد هر چه بیشتر به مردم شناسانده شود.

عنایات مراجع و بزرگان دینی می تواند به اعتبار هلال احمر بیفزاید

حجت الاسلام و المسلمین معزی نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار با اشاره به اینکه در هفته هلال احمر مفتخر به دیدار با آیات عظام قم شده ایم، اظهار کرد: هلال احمر نهادی مردمی و در خدمت مردم و همواره در زمان بروز حوادث و مشکلات در خدمت مردم و به ویژه گروه های مستمند جامعه بوده است.

وی افزود: از این جهت عنایات مراجع و بزرگان دینی می تواند به اعتبار هلال احمر بیفزاید.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با اشاره به این که این جمعیت دارای زیر مجموعه های بزرگی چون سازمان داوطلبان، امداد، جوانان، موسسه آموزش عالی هلال و بخش های پزشکی و درمانی است، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر حلقه واسط میان توانگران و ناتوانان جامعه است و نظر علمای عظام و رهنمودهای آنها می تواند خیرات و برکات بسیاری برای این جمعیت داشته باشد.

توصیه مراجع موجب افزایش گرایش و اعتماد مردم به هلال احمر می شود

دکتر سید امیرمحسن ضیائی رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این دیدار با اشاره به اینکه مراجع عظام از ذخایر انقلاب اسلامی هستند، اظهار کرد: براین اساس فرصت را مغتنم شمردیم تا در هفته هلال احمر و همزمان با میلاد امام سجاد (ع) در محضر بزرگان خود حاضرشویم.

وی با اشاره به اینکه هلال احمر به عنوان نهاد مردمی، ضروری است تا ارتباط خود را با مردم قوی تر کند، تصریح کرد: اگر توجه به این نهاد مردمی از سوی علمای بزرگ دینی به مردم توصیه شود، اعتماد مردم به این نهاد بیشتر شده و افراد بیشتری به این نهاد روی خواهند آورد.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به بخشی از فعالیت های این جمعیت در ۳ سال گذشته، اظهار کرد: در حوزه داوطلبان حدود ۳۹۰ میلیارد تومان کار داوطلبانه انجام شده و ۱۴ میلیون نفر از مردم با خدمات دهی ۷۰۰ هزار داوطلب از خدمات داوطلبانه هلال احمر بهره مند شده اند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته نیز ۴۵ هزار مورد امداد و نجات در هلال احمر انجام شده است، تصریح کرد: براین اساس ۳۸ هزار نفر از حوادث نجات یافته و ۲۸۰ هزار نفر از خدمات اسکان اضطراری این جمعیت استفاده کرده اند که این گوشه کوچکی از عملیات هلال احمر است.

ضیائی با اشاره به این که جمعیت هلال احمر ظرفیت غنی از جونان را دارد ، اظهار کرد: براین اساس گرایش هر چه بیشتر جوانان می تواند در تربیت جوانان و هدایت آنها به سمت برنامه های خیرخواهانه بسیار موثر باشد.

به گفته وی، در هفته هلال امسال طرح سلامت یار نیز افتتاح شد تا از این طریق داوطلبان هلال احمر بتوانند بخشی از خدمتی که در بیمارستان ها به بیماران ارائه نمی شود شامل مراقبت های مهربانانه و حمایت های روحی و روانی را اجرایی کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: امروز به صورت نمادین خانه هلال استان قم به منظور ارتباط نزدیک با مردم در شهرها، روستاها و محلات افتتاح شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده