ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چین خود را برای جنگ احتمالی آماده می‌کند

 ارتش چین با برگزاری تمرینات و رزمایش های مختلف و فشرده نیروهای سه گانه دریایی، زمینی و هوایی، خود را برای نبرد احتمالی در منطقه شرق آسیا آماده می‌کند.

به گزارش ایرنا، بیشترین نگرانی چین رویارویی این کشور با آمریکا و برخی از متحدانش در دریای جنوبی و بر سر منازعات مربوط به مالکیت بر جزایر این منطقه است.

منازعات بر سر جزایر موجود در دریای جنوبی با برخی همسایگان و همچنین حضور ناوهای جنگی آمریکا در این منطقه باعث بروز نگرانی های فزاینده برای چین شده و این کشور را بر آن داشته تا خود را برای رویارویی احتمالی آماده کند.

آمریکا که همواره برای حضور نظامی در منطقه شرق آسیا تلاش دارد، به تازگی دور تازه ای از اعزام ناوهای خود به منطقه را آغاز کرده که آخرین مورد آن حضور ناوشکن «لارنس» این کشور در حریم جزایر «نن شا» در دریای جنوبی چین بود که این هفته انجام شد.

همین موضوع و احتمال برخورد نظامی میان چین و برخی کشورهای مدعی در دریای جنوبی و حتی آمریکا باعث شده بخصوص نیروهای دریایی و هوایی این کشور در ماه های گذشته به طور متوالی رزمایش ها و تمرینات مختلفی را برگزار کنند که بعضا هدف آنها بالا بردن توان رزمی این نیروها عنوان شده است.

«شی جین پینگ» رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای چین نیز در روزهای گذشته و در جریان دیدار با مسئولان نظامی این کشور خواستار مدرن سازی ارتش و بالا بردن توان جنگی نظامیان شده است.
به نظر می رسد هواپیمای چینی هم که روز چهارشنبه این هفته (22 اردیبهشت)در جریان تمرینات در شرق این کشور سقوط کرد بخشی از برنامه های چین برای بالا بردن آمادگی های رزمی بوده است.

ارتش چین در تارنمای خود آورده است که این جنگنده شب هنگام در جریان تمرین بر روی یک کارخانه ریسندگی سقوط کرده است.

این سقوط در شرایطی صورت گرفت که آب و هوای منطقه بد بود و در واقع بخشی از اهداف ارتش آماده شدن برای عملیات و جنگیدن در هر نوع آب و هوایی است.

ساوت چاینا روزنامه هنگ کنگی می نویسد که چین سعی دارد از تجربیات کشورهای پیشرفته برای عملیات در شرایط مختلف بیاموزد.

نشریه می افزاید: رئیس جمهوری چین دستور داده است نظامیان این کشور از آمریکا بیاموزند که در شرایط آب و هوایی مختلف عملیات های رزمی انجام می دهد.

آمار نشان می دهد که در شرق چین در شش ماه گذشته دو جنگنده سقوط کرده است که البته خلبان های آنها سالم به زمین رسیده اند.

ارتش چین بخصوص در دریاهای شرقی و جنوبی در حال اعزام کشتی ها، ناوها و جنگنده هایش برای برگزاری رزمایش های مختلف است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده