ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احداث خط لوله توسط ایران در گینه برای واردات بوکسیت آ لومینیوم

خط لوله نشت یک مقام سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی گفت ایران برای واردات بوکسیت آلومینیوم از گینه تا پایان سال ۲۰۱۶ مناقصه ای را برای احداث یک خط لوله در گینه برای انتقال بوکسیت استخراج شده تا بنادر صادراتی این کشور برگزار می کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ، مدیر اداره صنایع معدنی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: انتظار می رود ایران تا پایان سال 2016 مناقصه ای را برای احداث یک خط لوله در گینه برای انتقال بوکسیت استخراج شده از معادن این کشور برگزار نماید که بخشی از پروژه انتقال بوکسیت به ایران برای تامین مواد خام مورد نیاز طرح 10 میلیارد دلاری تولید آلومینیوم است.

محمد آقاجانلو که در مصاحبه با بلومبرگ سخن می گفت افزود: این مناقصه پس از دریافت نتایج مطالعات امکان سنجی از سوی موسسات مشاوره آلمانی در طی 2تا 3 ماه آینده منتشر خواهد شد. ایران قصد دارد تولید آلومینیوم خود را تا سال 2025 به 1.5 میلیون تن در سال برساند.

ایران یک شراکت مشترک با دولت گینه برای توسعه یک معدن بوکسیت در دابولا، در 370 کیلومتری ساحل این کشور است. این توافق 99 ساله هر 25 سال یکبار قابل تمدید است.

آقاجانلو گفت: این پروژه به دلیل هزینه های بالای حمل و نقل و عدم وجود زیرساخت های کافی به مدت 25 سال غیرفعال بوده است.

این مقام ایرانی در ادامه گفت: «دولت حسن روحانی تصمیم گرفته پروژه های آلومینیوم از جمله این پروژه در گینه را احیا نماید... واردات بوکسیت به ایران از طریق کشتی های بزرگ اکنون در مقایسه با 20 سال قبل بسیار به صرفه تر است.»

آقاجانلو گفت، خط لوله بوکسیت گزینه ای بهتر نسبت به ساخت راه آهنی از معدن تا ساحل تشخیص داده شده است. «اکنون ایده خط لوله جایگزین ایده احداث راه آهن شده زیرا انتقال از طریق راه آهن بسیار پرهزینه و غیراقتصادی است.» وی افزود، سنگ بوکسیت خرد شده، با آب ترکیب شده و سپس از طریق خط لوله برای صادرات به بندری در گینه ارسال خواهد شد.

مهدی کرباسیان، مدیرعامل ایمیدرو این هفته اعلام کرد، تولید آلومینیوم ایران 350 هزار تن در سال است که  به دلیل کمبود بوکسیت و ناکافی بودن برق تولیدی، پایین تر از ظرفیت 470 هزار تنی کشور است.

آقاجانلو گفت، ایران برای رسیدن به هدف 1.5 میلیون تن تا سال 2025، به 1.6 میلیون تن آلومینای بیشتر نیاز دارد. آلومینا ماده ای است که از بوکسیت تولید و سپس به آلومینیوم تبدیل می شود. به گفته وی صنعت آلومطنیوم همچنین  نیاز به یک شبکه برق یکپارچه دارد.

انتهای پیام//66

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده