ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انگلیسی ها عواقب خروج از اتحادیه اروپا را دست کم نگیرند

یونکر رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا با تاکید بر اینکه ما به عمل گرایی انگلیس در اتحادیه اروپا نیاز داریم، به مردم این کشور هشدار داد که عواقب خروج کشورشان از این اتحادیه را دست کم نگیرند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، "یان کلود یونکر"، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که هیچ تصمیمی ندارد که در هفته های آینده و قبل از برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در این کشور حضور یابد.

وی که امروز (پنج شنبه) در برلین سخن می گفت تصریح کرد که اگر کمیسیون اتحادیه اروپا فعالانه در مبارزات انتخاباتی برای این همه پرسی شرکت کند این نتیجه عکس خواهد داشت.

یونکر با حالت تمسخر گفت: وی نمی خواهد در انگلیس حضور یافته و برای باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا تبلیغ کند چرا که کمیسیون اروپایی در انگلیس منفورتر از آلمان است.

رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا در عین حال خواستار ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا شده و گفت: ما به عمل گرایی انگلیس در اتحادیه اروپا نیاز داریم.

همزمان وی به انگلیسی ها در این باره هشدار داد که عواقب خروج کشورشان از اتحادیه اروپا را دست کم بگیرند.

یونکر با ابراز امیدواری در این باره که چنین سناریویی رخ ندهد گفت: کسی که این میز را ترک کند دیگر اجازه ندارد در آن بخورد.

وزیر امور خارجه آلمان هم ابراز امیدواری کرد که انگلیس اتحادیه اروپا را ترک نکند.

به گفته وی در صورت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا همه چیز برای این اتحادیه به همان منوال سابق ادامه پیدا می کند.

وی از جمله عواقب خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که گاهی اوقات نادیده گرفته می شود را این دانست که مرزهایی که در چارچوب روند صلح ایرلند بی معنی شده بود مجددا در کانون توجه قرار می گیرد. به این ترتیب این پتانسیل به وجود می آید که یک درگیری ظاهرا کاملا آرام شده دوباره به تشنج بگراید.

اشتاین مایر همچنین به چالش های فراوانی که اتحادیه اروپا در حال حاضر با آن روبرو است از جمله قدرت گرفتن پوپولیست ها اشاره کرده و گفت: اگر ما در یک سال آینده همچنان اتحادیه اروپا را آنگونه که امروز می شناسیم داشته باشیم این دستاورد بزرگی است.

انتهای پیام/  

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده