ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز مراسم شصت و هشتمین سالروز «فاجعه اشغال فلسطین»

فلسطین همزمان با نزدیک شدن به شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین معروف به «یوم النکبه»، کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) از آغاز مراسم مربوط به این مناسبت خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، «زکریا الاغا» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) و رئیس کمیته عالی مالی برای احیای سالروز یوم النکبه(سالروز اشغال فلسطین)، برنامه های مربوط به سالروز یوم النکبه در تمامی استان های فلسطین را اعلام کرد.

وی طی سخنانی در کنفرانس خبری که در غزه برگزار شد، از آمادگی این کمیته - متشکل از کمیته مردمی آوارگان و تعدادی از شخصیت های ملی و اتحادیه های مردمی - برای احیای سالروز فاجعه اشغال فلسطین خبر داد.

وی اشاره کرد که کمیته ملی با همکاری گروه های ملی و اسلامی برنامه جامعی برای احیای شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین از جمله برگزاری دو مسیر راهپیمایی اصلی در کرانه باختری و نوار غزه تدوین کرده است.

الاغا تصریح کرد که راهپیمایی غزه صبح روز یکشنبه آینده از میدان سرباز گمنام تا دفتر سازمان ملل برگزار می شود و طی آن بر وحدت ملت فلسطین و اهتمام به قضیه آوارگان و حق بازگشت تاکید خواهد شد.

وی افزود که راهپیمایی کرانه باختری نیز روز سه شنبه آینده از مقابل مزار یاسر عرفات آغاز و در میدان شهید یاسر عرفات به پایان خواهد رسید و در این راهپیمایی طی سخنانی به درد و رنج ملت فلسطین که پیامد فاجعه اشغال فلسطین است، توجه خواهد شد.

وی در ادامه از رژه خودروهای قدیمی که در انتقال ملت فلسطین در دوره فاجعه اشغال فلسطین شرکت داشتند، خبر داد و گفت که این رژه به صورت نمادین برای نشان دادن واقعیت درد و رنج ملت فلسطین برگزار خواهد شد.

به گفته این عضو کمیته اجرایی ساف برگزاری جشنواره های مرکزی در اردوگاه های آوارگان در لبنان، سوریه و اردن از دیگر برنامه های مربوط به احیای سالروز فاجعه اشغال فلسطین است و در این مراسم یادداشت هایی به تعدادی از موسسات بین المللی و عربی از جمله سازمان ملل واتحادیه عرب ارائه و طی آن بر خواسته ملت فلسطین در خصوص حق بازگشت و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس تاکید خواهد شد.

روز یکشنبه 5  ماه می (26 اردیبهشت) سالروز فاجعه اشغال فلسطین توسط رژیم صهیونیستی (موسوم به یوم النکبه)در سال 1948 است. واژه «النکبه» یادآور دو خاطره نامیمون در حافظه انسان فلسطینی است: نخست اشغال فلسطین و تشکیل حکومت صهیونیستی  در سال 1948 و دوم اخراج بیش از 800 هزار فلسطینی از وطن خود. این کلمه نه تنها نماد فاجعه ای است که در آن سال بر سر سرزمین فلسطین نازل شد بلکه نمایانگر سختی ها و معضلاتی است که طی چندین دهه گذشته به این ملت تحمیل گشته است. «یوم النکبه» روایت یک تراژدی انسانی است؛ تخریب بخش اعظمی از بنیان های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فلسطینیان تا راه برای اعلام موجودیت یک دولت یهودی نامشروع گشوده شود.

حماس: جوانان فلسطین هرگز آرمان هایشان را فراموش نخواهند کرد

یک رهبر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در استان اریحا گفت که شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین فرصتی برای تجدید عهد و پیمان در زمینه ادامه راه مبارزه و مقاومت با دشمن صهیونیستی تا زمان بیرون راندن آن از سرزمین فلسطین است.

شیخ شاکر عماره ادامه داد: انتفاضه قدس که جوانان فلسطینی آغازگر آن هستند، نشان می دهد ملت فلسطین همچنان بر احقاق حقوق حقه خویش از چنگال اشغالگران صهیونیست پایبند است و بر آن اصرار می ورزد. 

وی یادآور شد که حضور جوانان به عنوان یک رکن رکین در عرصه انتفاضه حکایت از آن دارد که نسل جوان فلسطین همچنان به آرمان خود پایبند است، آرمان هایی که دشمن صهیونیستی از 68 سال پیش می کوشد تا آنها از یاد این جوانان ببرد.

وی خاطرنشان کرد که دشمن صهیونیستی با طرح شعار "بزرگان می میرند و کودکان فراموش می کنند" سعی دارد این خواست شوم را محقق کند. 

عماره تصریح کرد: « جوانان ما ثابت کردند که هرگز آرمان هایشان را به فراموشی نخواهند سپرد، هر چند زمان به دراز کشد، آنان بیش از هر زمان دیگر به سرزمین و مقدسات خود پایبند هستند.»

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده