ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علیرضا فرامرزی شهید قافله از جان گذشتگان

پرستویی که از جنوب ایران به کرانه خزر آمد و سال ها بعد برای دفاع از میهن بار دیگر به مرزهای جنوب بازگشت و از همانجا با یاران شهیدش به دیار خوبان کوچ کرد .
همسر شهید در خاطره هنگام سفر بی بازگشت علیرضا فرامرزی به جبهه می گوید: فاطمه دخترم دو ساله بود که پدرش به جبهه می رفت .
علی با خوشرویی با همه اقوامی که برای بدرقه آمده بودند، خداحافظی کرد و لبخندی زد و رفت . قدم هاش مثل همیشه آهسته و محکم و باوقار بود و آرام آرام از ما دور می شد . همگی به او خیره مانده بودیم که ناگهان فاطمه فریاد زد : بابا نرو ، بابا نرو!
اما علی آقا حتی به پشت سرش نگاهی هم نکرد و رفت.
در دفترچه خاطرات جبهه اش که از او به یادگار آوردند، نوشته بود که سخت ترین لحظه زندگی اش ، همان لحظه بوده و اینکه اگر برمی گشت ، رفتن برایش سخت یا شاید غیر ممکن می شد.
به گزارش ایرنا، علیرضا فرامرزی نوزدهم اردیبهشت سال 1341 در خوزستان به دنیا آمد. پس از دریافت مدرک فوق دیپلم بعنوان دبیر کار آموزش نوجوانان این مرز و بوم را به عهده گرفت و در خاطره جمعی دانش اموزان به عنوان یک معلم دلسوز و وظیفه شناس باقی ماند.
می گویند که او از کودکی و نوجوانی انس و علاقه خاصی به کلام الله مجید داشت و در جلسات قرآن شرکت می کرد .
او یکپارچه شور و شوق و عشق و فعالیت بود. بارها در جبهه های غرب و جنوب به جنگ دشمن بعثی رفت.
آنها که او را می شناختند، می گفتند کم گویی و گزیده گویی از خصلت های پسندیده شهید فرامرزی بود .
سال 65 برای دفاع از میهن در مقابل تجاوز دشمن راهی جبهه جنوب شد .
یارانی که ماندند روایت می کنند که فرامرزی پیش از شهادت به همرزمانش گفته بود : ' قافله ما ، قافله از جان گذشتگان است ' و چه شهودی در این کلمات نهفته بود .
وقتی حین کار احساس می کرد که برادرانش خسته شده اند، شعار سر می داد : اگر خسته جانی بگو یا حسین (ع)،
جهادگر و معلم شهید علیرضا فرامرزی ، 23 اردیبهشت سال 1365 در یکی از روزهای ماه مبارک رمضان در جبهه جنوب ، دعوت حق را لبیک گفت و به قافله سالار شهیدان پیوست.
اما یادش همواره در دل آنها که او را شناخته بودند مانا است !
6030/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده