ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مدرسه بین‌المللی مواد فعال و کموتاکسی در زنجان برگزار می شود

فرشید محمدرفیعی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مدت برگزاری مدرسه 15 روز خواهد بود، افزود: از میان درخواست کننده های حضور در این مدرسه تعداد 102 نفر واجد شرایط پذیرش شده اند که 30 نفر از پذیرفته شدگان از کشورهای خارجی هستند.
وی ابراز داشت: شرکت کنندگان و دانشمندان خارجی حاضر در مدرسه از کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان، اتریش، انگلیس، آمریکا، ژاپن و هند هستند و اساتید نیز بیش از 50 ساعت ارائه نظری و تجربی به پذیرفته شدگان خواهند داشت.
محمدرفیعی اظهار کرد: هدف اصلی از برگزاری این مدرسه تبادل علمی بین محققان جوان و فیزیکدان ها، انتقال آخرین اطلاعات بدست آمده توسط دانشمندان به دیگر شرکت کنندگان و دانشمندان است.
وی افزود: رشته مواد فعال و کموتاکسی در فیزیک نزدیک به 10 سال است که شکل گرفته و علمی نوپا است، لذا ایران با توجه به همتراز بودن علمی در رشته فیزیک در مقایسه با سایر قدرت های جهان در این علم، هم زمان با آنها وارد تحقیقات در این رشته شده است.
مسئول برگزاری مدرسه بین المللی مواد فعال و کموتاکسی زنجان گفت: در ایران نزدیک به 15 دانشمند این رشته که یکی از شاخه های علم فیزیک است وجود دارد و اگر بخواهیم پیشرفت های ایران ادامه دار باشد، باید تعداد این دانشمندان با برگزاری دوره های علمی اینچنینی افزایش یابد.
وی درباره اصلی ترین حامیان مدرسه گفت: از کشور ایتالیا مرکز تحقیقات فیزیک نظری عبدالسلام، همچنین سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد (UNESCO) و از ایران نیز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، بنیاد ملی نخبگان ایران، باشگاه سرآمدان وابسته به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جزو حمایت کننده های اصلی این برنامه بوده اند.
محمدرفیعی اظهار داشت: زنجان در رشته مواد فعال و کموتاکسی یکی از قطب های اصلی کشور به شمار می آید و از مسئولان برای ادامه پیشرفت های علمی در این زمینه انتظار حمایت داریم.
گرایش مواد فعال و کموتاکسی یکی از شاخه های فیزیک است که به بررسی حرکت دسته جمعی موادی که خودشان نیرو و موتور محرکه دارند پرداخته و چرایی آن را مورد تحقیق قرار می دهند.
حرکت دسته جمعی پرندگان، ماهی ها یا باکتری ها از این نوع است و با یافتن دلایل جدید علمی از این حرکت می توان به علوم دارویی، پزشکی و حتی صنایع کمک فراوان کرد.
3216/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده