خریداری 1.3 میلیون تن گندم از 9 استان از ابتدای امسال

اسماعیل اسفندیارپور روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در مجموع قیمت گندم خریداری شده حدود 16 میلیون و 510 هزار ریال برآورد شده است که توسط بانک کشاورزی به حساب گندم کاران پرداخت می شود.
وی اضافه کرد: اکنون در استان های خوزستان بیش از 900 هزار تن، سیستان و بلوچستان 16 هزار تن، هرمزگان 30 هزار تن، بوشهر 90 هزار تن، فارس 120 هزار تن، کرمان 90 هزار تن، کرمانشاه سه هزار و 500 تن و ایلام 130 هزار تن گندم خریداری شده و عملیات برداشت و خرید در کهگیلویه و بویراحمد نیز به تازگی در حال انجام است.
وی ادامه داد: بیش از 450 مرکز خرید در استان های یادشده، فرایند خرید گندم را انجام می دهند و با افزایش برداشت گندم در استان های دیگر به تدریج به تعداد مراکز خرید اضافه می شود.
وی گفت: هم اکنون محصول گندم تولید اصلی استان های خوزستان، گلستان، فارس، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و بوشهر است.
وی افزود: طبق مصوبه دولت، امسال قیمت هرکیلوگرم گندم معمولی(نان) 12 هزار و 705 ریال و گندم دوروم 13 هزار و 68 ریال با چهار درصد افت مفید و 2 درصد افت غیرمفید از گندمکاران خریداری می‌شود.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی با یادآوری اینکه عاملیت خرید گندم امسال با بانک کشاورزی است، گفت: بتدریج با افزایش خرید گندم، منابع اعتباری آن نیز تامین و به حساب گندمکاران واریز می شود.
به گزارش ایرنا، پیش بینی شده امسال بیش از 13 میلیون تن گندم در 6 میلیون هکتار از اراضی آبی و دیم در 31 استان کشور تولید شود.
همچنین سال گذشته حدود 11میلیون و 500 هزار تن گندم در کشور تولید شد که هشت میلیون و 80 هزار تن آن با قیمت گندم معمولی(گندم نان) 11 هزار و 550 ریال و هر کیلوگرم گندم دروم با قیمت 11 هزار و 880 ریال با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید دو درصد توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده بود.
اقتصام**9186 ** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خریداری 1.3 میلیون تن گندم از 9 استان از ابتدای امسال» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X