ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابراز نگرانی متخصصین سازمان انرژی اتمی از تعدیل پژوهشگران این سازمان

سانتریفیوژها سازمان انرژی اتمی، تعداد زیادی از نیروهای خود را در دو مرحله، یکی ۸۰ نفر در آبان‌ماه ۹۴ و دیگری ۲۰۰ نفر در پایان اسفند ۹۴ تعدیل کرده است و بنابر گفته‌های مدیران این سازمان، روند قطع همکاری یک طرفه تا حدود ۶۰۰ نفر دیگرادامه خواهد یافت.

جمعی از متخصصین سازمان انرژی اتمی با صدور اطلاعیه ای که رونوشت آن برای درج در اختیار خبرگزاری تسنیم، قرار گرفت از تعدیل وسیه پژوهشگران این سازمان ابراز نگرانی کرده و درباره ادامه این روند هشدار دادند.

متن اطلاعیه جمعی از متخصصین سازمان انرژی اتمی به شرح ذیل است:

با سلام و احترام
جناب آقای دکتر صالحی ریاست محترم سازمان انرژی
با عنایت به جایگاه و مدیریت کلان حضرت عالی در صنعت هسته‌ای و نیز حضور تأثیرگذار شما در مذاکرات هسته‌ای و روند به تصویب رسیدن سند برجام، ما جمعی از متخصصین سازمان متبوع شما بر خود فرض دیدیم درباره اخباری از عملکرد سازمان انرژی اتمی که در روزهای اخیر در رسانه‌ها منتشر شده و نیز توضیحات جنابعالی در گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 مورخ 21 فروردین 1395، درد دلی تلخ را با شما مطرح کنیم.
آنچه که در اخبار این روزها از عملکرد سازمان انرژی اتمی بیان شده، حاکی از آنست که این سازمان، تعداد زیادی از نیروهای خود را در دو مرحله، یکی 80 نفر در آبان‌ماه 94 و دیگری 200 نفر در پایان اسفند 94 تعدیل کرده است و بنابر گفته‌های مدیران این سازمان، روند قطع همکاری یک طرفه تا حدود 600 نفر دیگر یعنی یک سوم نیروی پژوهشگاه ادامه پیدا خواهد کرد. همچنین اخبار نگران‌کننده سرنوشت مبهم معدن ساغند یزد و کسری بودجه آن سازمان که در رسانه‌ها بازتاب داشته و نیز حکایت‌های غریب دیگری از سازمان انرژی اتمی که این روزها به گوش می‌رسد!
جناب آقای رئیس، میان آنچه کارکنان و پژوهشگران خدوم این سازمان در این مدت دیده و لمس کرده‌اند با جوابیه‌های آن سازمان در سایت‌های خبری‌ و بیانات حضرت عالی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 تفاوت زیادی به نظر می‌رسد. دیر یا زود، فرزندان این ملت در هر جایگاهی که برای آن مرکز خدمت می‌کنند، ناگفته‌های اتفاق افتاده در این مجموعه را با صدق و درستی برای روشن شدن افکار عمومی و جامعه بازگو خواهند کرد. دانسته یا نادانسته، این تضاد بین حقیقتِ دیده شده و مطالب بیان شده از جانب شما که در یکی از کرسی‌های مسئولیت نظام قرار دارید و سایر مسئولان سازمان انرژی اتمی، شکافی عمیق بین باور ملت و نظام ایجاد خواهد کرد که بنا به فرمایش رهبر انقلاب یکی از اهداف استکبار برای تزلزل نظام جمهوری اسلامی، همین ایجاد شکاف بین مردم و نظام است.
از کارهایی که دشمن می‌کند، بی‌اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولین است.
(سخنان مقام معظم رهبری  1389/05/27)

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده