ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۷۱ سال «سانسور» نظامی در سرزمین‌های اشغالی

واحد سانسور نظامی رژیم صهیونیستی، بازرسی کار فعالان رسانه‌ای را با شدت تمام از سر گرفته است. العالم: مرکز فرماندهی ارتش رژیم صهیونیستی از برخی نویسندگان وبلاگ‌ها و سایت‌ها، مدیران گروه‌ها و صفحات در شبکه‌های اجتماعی خواسته است مطالبشان را برای کنترل و بازرسی به این واحد ارجاع دهند.

این موضوع شامل تمامی چند ده هزار سایت و گروه در شبکه‌های اجتماعی می‌شود که به تجزیه و تحلیل موضوعات مهم روز از جمله موضوعات سرزمین‌های اشغالی می‌پردازند. درخواست مربوطه که برای برخی از مدیران گروه‌های فیسبوک نیز ارسال شده است، مبتنی بر قانون شرایط اضطراری می‌باشد. نقض این قانون ممکن است منجر به بسته شدن رسانه گردد.

در چهارچوب وضعیت فوق العاده که از سوی مقامات انگلیسی در محدودهٔ تحت حاکمیت فلسطین در سال ۱۹۴۵ اعلام شد و تا کنون لغو نشده است، قانون سانسور نظامی در فلسطین اشغالی حکم فرماست.

فعالیت سانسور نظامی در فلسطین اشغالی تا اواسط دههٔ ۲۰۰۰ تقریبا به صفر رسیده بود، اما اخیرا به شدت افزایش یافته است.

سالهاست که بزرگ‌ترین ناقض حقوق بشر در خاورمیانه یعنی رژیم صهیونیستی به بهانه‌های واهی همچون ضرورت‌های امنیتی، از جریان آزاد اطلاعات ممانعت به عمل می‌آورد. اقدام اخیر نیز در نتیجه گسترش دامنه و پیامدهای انتفاضه و هراس رژیم ضهیونیستی در خصوص واکنش‌های بین المللی نسبت به سرکوب شدید فلسطینیان و اعدام خیابانی مبارزان صورت گرفته است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده