ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گاز ارزان عامل راندمان پایین نیروگاه‌هاست افزایش گازرسانی به نیروگاه ها در سال ۹۵

گاز ارزان عامل راندمان پایین نیروگاه‌هاست/ افزایش گازرسانی به نیروگاه ها در سال ۹۵ اقتصاد > انرژی - تسنیم نوشت: مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران از افزایش گازرسانی به نیروگاههای کشور در سال ۹۵ خبر داد و گفت: یکی از دلایل راندمان پایین نیروگاههای حرارتی استفاده از گاز ارزان است.

حمیدرضا عراقی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در کاهش مصرف سوخت مایع در کشور مورد توجه وزارت نفت قرار دارد، افزایش گازرسانی به نیروگاهها است که در همین راستا موفق شدیم گازرسانی به نیروگاههای کشور را از 50 میلیارد مترمکعب در سال 93 به 58 میلیارد مترمکعب در سال 94 برسانیم.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، حجم گازرسانی به نیروگاهها در سال 95 نیز نسبت به سال 94 با افزایش همراه خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با انتقاد از ارزان فروشی گاز به نیروگاههای کشور گفت: یکی از دلایل راندمان پایین نیروگاههای حرارتی استفاده از گاز ارزان است.

وی ادامه داد: اگر گاز نیروگاههای کشور به صورت منطقی قیمت گذاری شود، مطمئنا در راستای افزایش راندمان نیروگاهها اقدام خواهد شد.

عراقی از ضعف های قانونی در برخورد با راندمان پایین مصرف انرژی در کشور خبر داد و گفت: اگر قوانین بازدارنده در بخش محیط زیست داشتیم، نیروگاهی با راندمان 25 درصدی نمی توانست در مدار بماند و برای بهره برداری مجبور به ارتقای راندمان بود.
22539

 

کلید واژه ها: گاز -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده