ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کرسی‌های نظریه‌پردازی در مدارس علمیه خواهران برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی روز پنجشنبه در اولین جشنواره علمی اساتید حوزه علمیه خواهران که در قم برگزار شد اظهار داشت: امروز بیش از ۹۵ درصد اساتید سطح ۲ حوزه های علمیه خواهران از خانم‌ها هستند در حالی که در گذشته این آمار برعکس بوده است.

وی بیان داشت: طی دو سال گذشته جهش و جنبش علمی در مدارس خواهران بیشتر شده و آیت الله مکارم شیرازی نیز به این موضوع اشاره کرد.

مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با اشاره به وجود بیش از ۴۹۰ مدرسه علمیه خواهران در سراسر کشور، اظهار کرد: ۸۰ هزار طلبه در این مدارس تحصیل می کنند و همین تعداد نیز از مدارس علمیه خواهران فارغ التحصیل شده اند.

این عضو جامعه مدرسین افزود: تحصیلکردگان حوزه‌های علمیه خواهران در یک سوم مدارس آموزش و پرورش حضور دارند و رسالت انبیا را ابلاغ می کنند.

فعالیت ۶ هزار طلبه خواهر در شبکه کوثربلاگ

وی ابراز کرد: خواهران طلبه بیش از نهادهای حوزوی و غیرحوزوی در خصوص استفاده از فضای مجازی، پیشتاز هستند به طوری که بیش از ۶ هزار طلبه خواهر از درگاه شبکه کوثربلاگ با یکدیگر در ارتباط بوده و محتوای دینی تولید می کنند.

مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران ابراز داشت: کوثرنت بزرگ ترین شبکه مجازی علمی، آموزشی، پژوهشی و دینی است و طلاب و اساتید در این محیط امن و اطمینان عضو هستند و با یکدیگر تبادل اطلاعات دارند.

حجت الاسلام جمشیدی تصریح کرد:‌ در عرصه پژوهش قریب به ۵۹۰ کرسی آزاداندیشی برگزار  شده و در دو سال آینده نیز کرسی های نظریه پردازی در مدارس علمیه خواهران برگزار می شود.

وی بیان کرد: ۳۷۰ هسته پژوهش، ۲۲۶ کانون علمی و ۴۱ انجمن علمی در حوزه علمیه خواهران ایجاد شده و این نوید جنبش علمی را می دهد.

عضو جامعه مدرسین انتشار ۱۱۴ اثر قرآنی، ۷۰ اثر کلامی و برگزاری ۵۰۰ نشست علمی را از دیگر فعالیت های مرکز میدیریت حوزه های علمیه خواهران برشمرد.

مدیر مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران بیان داشت: در طول سال ۶۰۰ هزار فرصت تبلیغی برای خواهران طلبه محقق می شود که این فرصت بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به محوریت استادمحوری در حوزه های علمیه خواهران، تاکید کرد: البته نباید توجه به شیوه های نوین آموزشی مورد غفلت قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X