ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شوراى عالى فضاى مجازى به وظايف خود عمل نكرده است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت السلام محمد جعفر منتظرى پنجشنبه شب در ششمين كنگره امام سجاد(ع)، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از درد هاى بزرگ جامعه اى امروز ما گسترش بدون كنترل فضاى مجازى است،  فرارگير شدن شبكه هاى اجتماعى را يك واقعيت غير قابل ترديد در جهان دانست و افزود: كشور را نمى توانيم از تكنولوژى  هاى روز عقب نگهداريم ، فضاى مجازى با وجود كاربردهاى خوبى  كه دارد نبايد از مخاطرات غير قابل جبران آن غافل شد.

وى با اشاره به  این موضوع كه مقام معظم رهبرى خطر فضاى مجازى را در سال هاى گذشته پيش بينى كرده بودند، يادآورشد:  نبايد ورود شبكه هاى اجتماعى جديد به دنياى ارتباطات ناديده گرفته شود. استفاده نكردن از تكنولوژى يك بي عقلى است اما بايد بتوانيم فضاى مجازى را هدايت كنيم.

به گفته وى كنترل و رصد و غربالگرى  فضاى مجازى از وظايف شوراى عالى فضاى مجازى است كه رياست آن بر عهده رييس جمهور است.  وزارت ارتباطات، اطلاعات، دستگاه قضايى و شوراى عالى مجازى همه در قبال كنترل اين فضا مسئول هستند.

دادستان كل كشور تأكيد كرد: اخيرا بندى از اساسنامه شوراى عالى فضاى مجازى به تصويب و تأييد مقام معظم رهبرى رسيده كه لازم الااجرا و واجب شرعى است، مبنى براينكه تا زمانى كه راه هاى نفوذ كاملا بسته نشده و سلامت اين فضا تأمين نشده، گسترش و توسعه اين فضا ممنوع است.

حجت السلام منتظرى به قاچاق هاى سازمان يافته و كلانى كه در كشور صورت مي گیرد اشاره كرد و گفت: واقعيت اينكه عده اى از قاچاق منتفع مي شوند وجود دارد، كالاهاى قاچاق با حجم چندين كانتينر با كشتى وارد كشور مى شود از گمرك كه مبادى قانونى براى ترخيص كالاست عبور مي كند ولى ناديده گرفته مي شود.چگونه ممكن است قاچاق كالاهاى متعدد با حجم بالا به  راحتى صورت مى گيرد؟

وى عنوان كرد: قانون وظيفه صيانت از حقوق عامه را بر عهده دادستان گذاشته است. با توجه به وجود مشكلات زيست محيطى، مسائل اقتصادى و بانكى و قاچاق گستره كالا در كشور،  متأسفانه صيانتى از حقوق عامه صورت نگرفته است.

وى در ادامه به كشف يك هزار و٢٠٠تن برنج نامرغوب در سال گذشته اشاره كرد و بيان داشت: اين حجم برنج نامرغوب و غير قابل استفاده حتى براى حيوان چگونه وارد كشور شده است؟ عده اى فقط با در نظر داشتن منافع خود سلامت مردم را به خطر مى اندازند كه بايد با آنان برخوردهاى قاطع صورت گيرد.

وی به اهداف رسانه هاى بيگانه در جهت اختلاف افكنى بين مسئولين اجرايى كشور و رهبرى اشاره كرد و اظهارداشت: رسانه هاى بيگانه و در رأس آنها انگليس و صداى آمريكا، القاء كننده تقابل بين رهبرى و مسئولان اجرايى كشور است. اين رسانه ها نكات و كلماتى از مسئولين انتخاب ميكنند تا القاء كنند شكافى بين مسئولين اجرا و رهبرى وجود دارد. 

وى همچنين تأكيدكرد: هنگامى كه دشمن در صدد ايجاد تقابل بر مى آيد و خط تقابل رو پيش گرفته، هدفهاى ديگرى را دنبال مى كند،  بايد به گونه اى سخن بگوييم كه دشمن با تكرار و تحليل بتواند بهره بردارى شيطانى داشته باشد. 

وى تصريح كرد: مسئولان اجرايى در هر سمتى كه هستند حتما توجه دارند كه اساس و مشروعيت نظام جمهورى اسلامى با خطوطى مشخص مي شود كه رهبرى به عنوان ولى فقيه تعيين كننده سياستهاى كلى نظام است. 

حجت السلام منتظرى در ادامه تأكيد كرد: همه افرادى كه بار مسئوليتى در نظام جمهمورى برعهده دارند، مكلفند در مسير قانون حركت كنند، اگر نظرى داشته باشند مى توانند ارائه دهند. اما رعايت مصالح جامعه در گفتار و برخوردها لازم و ضرورى است. 

وى اضافه كرد: متاسفانه در جامعه و نظام ما امروزه رعايت حقوق عامه متكفل اهلى ندارد كه اكنون شاهد آسيب هاى  آن هستيم .

منتظرى با تأكيد به اهميت بهرمندى از رساله الحقوق امام سجاد(ع) در جامعه، گفت: با وجود چنين مجموعه حقوقى ارزشمندى نبايد شاهد تضييع و پايمال شدن حقوق ديگران باشيم . اين كتاب با منشور حقوق بشر، مورد ادعاى جهانى كه مدعى حقوق بشر است قابل قياس نيست.

وى اضافه كرد: ما بايد برگزارى و تشكيل اين كنگره را دريچه اى به سوى فراگيرى علوم و معارف دينى و علمى كه توأم با عمل باشد قرار دهيم.

منتظرى بااشاره به تحول شگرفى كه پيروزى انقلاب اسلامى در سطح منطقه و بين الملل به وجود آورد، افزود: در اين مقطع از زمان ملت ايران رسالت و مسئوليت خطيرى برعهد دارند، چرا كه بعد گذشت چند دهه از پيروزى انقلاب كشورهاى اسلامى دست به عملى مشابه انقلاب ما زده اند، دشمنانى كه از انقلاب اسلامى ايران ضربه ديده بودند با تمام قوا به ميدان آمده اند، و حركت بيدارى اسلامى را كند كرده اند. 

وى اضافه كرد: هر روز شاهد حوادث متفاوتى در كشورهاى خاورميانه هستيم كه پشت اين پرده حادثه صهيونيست و دشمنان زمين خورده انقلاب با تمام افكار،انديشه، امكانات مادى و فناورى هاى روز خود را جهت مقابله با اين حركت به كار گرفته اند. ايران امروز براى منطقه تاريخ مى سازد و آيندگان  به تاريخ سازى كشور ما خواهند نگريست.  

دادستان كل كشور، عامل اصلى انقلاب در كشور را وحدت و يكپارچگى امت دانست و گفت: اكنون يكى از اهداف دشمن ايجاد اختلاف براى از بين بردن وحدت ملت است.امروز شاهد آن هستيم كه براى ايجاد شكاف بين مذاهب و اقوام سرمايه گذارى هاى بزرگى توسط كشورهاى بيگانه صورت گرفته است. اختلافات ايجاد شده بين اقوام و مذاهب شعيه و سنى تنها يك طرف ايجاد اختلاف است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده