ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مردم سنندج شورا و شهرداری را به عنوان متولی آبیدر می شناسند

به گزارش خبرنگار مهر، غریب سجادی شامگاه پنج شنبه در جلسه پیشگیری و مقابله با آتش سوزی آبیدر به بیان اهداف تشکیل این جلسه اشاره کرد و گفت: این جلسه به منظور همفکری و ارائه راهکارهای پیشگیری از آتش سوزی به ویژه در آبیدر تشکیل شده است

وی با بیان اینکه امروزه مسائل زیست محیطی مهمترین دغدغه جامعه جهانی است، بیان کرد: در برهه کنونی مباحث زیست محیطی به بخش عمده ای از سیاست سیاستمداران تبدیل شده است.

وی عنوان کرد: امروزه سازمان های مردم نهاد و مدیران نسبت به حوادث زیست محیطی حساس تر شدند چراکه این سرمایه ای است که باید به نسل آینده هم منتقل شود.

رییس شورای اسلامی شهرسنندج اظهارداشت: چند سالی است که در حوزه جنگل ها و مراتع استان به ویژه سنندج و به طور خاص کوه آبیدر شاهد وقوع آتش سوزی های متعدد هستیم که این مسئله نگرانی هایی برای مردم ایجاد کرده است.

سجادی ادامه داد: متاسفانه تاکنون اقدام پیشگیرانه ای در ارتباط با آتش سوزی در آبیدر انجام نشده  است و از آنجا که مردم شورا و شهرداری را متولی آبیدر می دانند می طلبد اقدامات اساسی برای جلوگیری از وقوع آتش سوزی در ماه های آینده در این پارک جنگلی انجام شود.

وی بیان کرد: هویت فرهنگی وتاریخی آبیدر برکسی پوشیده نیست بنابراین باید تمام تلاش خود رابرای پیشگیری از آتش سوزی در این پارک جنگلی به کار گیریم.

وی اظهارداشت: با توجه به بارندگی های مطلوب امسال  سطح پوشش گیاهی پارک جنگلی آبیدر هم بهبود پیدا کرده و همین مسئله منجر به جبران بخشی از خسارات ناشی از آتش سوزی سال گذشته در این منطقه شده است.

رییس شورای اسلامی شهرسنندج یادآورشد: وضعیت مطلوب پوشش گیاهی امسال آبیدر هم خطرات احتمالی وقوع آتش سوزی را افزایش داده است لذا باید تمامی دستگاه های ذیربط برای پیشگیری از این حادثه آمادگی کامل داشته باشند.

سجادی عنوان کرد: یکی از واقعیت های تلخ جامعه ما این است که درکشورمان با بحران مسئولیت پذیری مواجه هستیم به گونه ای که تاکنون بعد از ایجاد بحرانی هیچ گاه شاهد استعفای مسئولی به دلیل کم کاری و ضعف مدیریتی او در پیشگیری و یا مدیریت بحران نبوده ایم.

وی بیان کرد: آنچه حائز اهمیت است این است که قبل از وقوع حادثه ای، جلساتی برای  همفکری های لازم در ارتباط با پیش بینی و انجام اقدامات پیشگیرانه برای ممانعت و کاهش سطح خسارات ناشی از حوادث مختلف از جمله آتش سوزی تشکیل شود.

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X