ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

امر به معروف و نهی ازمنکر منحصر به مسائل بد حجابی نیست

به گزارش خبرنگار مهر، علی اصغر لطفی در مراسم افتتاحیه ساختمان مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در دل اسلام تنها عاملی که به عنوان ضمانت اجرایی احکام الهی شکل گرفته و این ظرفیت را دارد تا اسلام را حفظ کند  فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته کارهای زیادی در این زمینه صورت گرفته ولی  بیشتر به سمت  ترویج معروف بوده است، افزود: براین اساس دو سال پیش ۱۰نفر از سردارهای دفاع مقدس با محوریت سرلشکر ایزدی که تنها معاون فرماندهی کل قوا است با هدف نهی از منکر این مجمع را به ثبت رساند.

وی  ضمن تشکر از شهرداری مشهد و سایر مسئولانی که در تحقق این مجموعه همکاری کردند، بیان کرد: مجمع رهروان هم اکنون در ۱۰ استان شکل گرفته است که خوشبختانه مشهد از بین ده استان با دارا بودن دو مجموعه، یک مجموعه به عنوان رهپویان و دیگری شورای شهر و شهرداری،  یک گام در این مجموعه ها جلوتر است .

رئیس کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر شورای شهر اظهار کرد: مطابق با تصمیمی که گرفته شد هر مجموعه ای که بخواهد در زمینه امر به معروف فعالیت کند طبق قانون باید زیر مجموعه رهروان باشد.

وی با بیان اینکه بر اساس دستور آیت الله علم الهدی قرار بود این مجموعه از اول فروردین فعالیت خود را شروع کند، تصریح کرد:  بر همین اساس با وجود اینکه معارفه در ۱۸ اسفند ماه بود، بلافاصله گروههایی ساماندهی شد به طوری که در ۱۵روز اول سال هر روز بیش از ۱۰۰۰مورد تذکر لسانی بدون کوچکترین تنش داشتیم.

وی با اشاره به دستور آیت الله علم الهدی مبنی بر پوشش حریم حرم در زمینه امر به معروف و نهی از منکر، بیان کرد: از روز سوم خرداد که هم زمان با روز مقاومت و پیروزی است تدریجا محورهای منتهی به حرم را در حوزه امر به معروف و نهی از منکرپوشش خواهیم داد.

لطفی بیان کرد: بحث امر به معروف و نهی ازمنکر منحصر به مسائل بد حجابی و مسائل اجتماعی نیست اگر چه بدحجابی به بحران امنیتی تبدیل شده و خبرهای تلخی مبنی بر کشف حجاب درصدی  در شهر به ما رسیده است.

وی با بیان اینکه  مجمع رهروان  دارای دو معاونت اجرایی یکی معاونت مردم بر مردم و دیگری مردم بر دولت است، تصریح کرد: این مجموعه ها به گونه ای پیش بینی شده که  در این  دو معاونت تمام منکرات از اعتقادی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی  ساماندهی شده است.

وی ضمن دعوت از افراد نخبه و هر شخص با هر  توانایی و تخصصی برای حضور در این مجمع افزود: افراد با مراجعه به سایت moflehoon.ir  در این سایت ثبت نام کنند، بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته از آنها برای کارپژوهشی، فرهنگی و ارشادی استفاده خواهد شد. 

لطفی با اشاره به ابهامی که برای بعضی افراد در خصوص مجمع رهروان و بسیج مطرح شده است، اظهار کرد: مجمع رهروان عقبه بسیج است که تصمیمات جغرافیایی، موضوعی و قشری دارد، هیچ گاه در تقابل با سپاه و در عرض با بسیج نیست و صرفا در حوزه  اقدام و عمل  تحت پوشش نماینده ولی فقیه  در استان فعالیت می کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X