ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرستاران در اجرا نشدن تعرفه خدمات پرستاری کوتاهی کرده اند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مرتضی حسن زاده در همایش تعرفه گذاری قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، گفت: لازمه به نتیجه رسیدن و به هدف رسیدن در انجام کاری، سماجت و پیگیری است.

وی با تاکید بر اینکه جامعه پرستاری باید پای قانون بایستد و پیگیر باشد، تصریح کرد: باید گروهی از جامعه پرستاری دور هم بنشینند و راه های فنی پیگیری اجرایی شدن این قانون را بررسی کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با عنوان این مطلب که تقصیر ما پرستاران است که این قانون هنوز اجرایی نشده است، افزود: ما پرستاران کوتاهی کرده ایم، زیرا نقطه ضعف زیاد داریم.

حسن زاده با عنوان این مطلب که بنده عجوبه تاریخ پرستاری کشور هستم، اظهارداشت: از سال ۱۳۴۳ کار پرستاری کرده ام و در این سال ها، فراز و نشیب های زیادی در کار پزشکی و پرستاری دیده ام.

وی ادامه داد: من در ضعیف ترین و قوی ترین بیمارستان های مشهد دانشجوی پرستاری بوده ام. همین طور، ۵ سال کار پرستاری در بندرعباس داشته ام. من در بیمارستان های آمریکا نیز کار بالینی انجام داده ام و افتخار دارم که در سال ۱۳۵۳ به عنوان بزرگان ایران نام برده شدم.

پدر پرستاری ایران با تاکید بر اینکه تجربیات بنده را کسی دارد و نخواهد داشت، گفت: ۵۰ سال درد در دل دارم و می دانم مسئله پرستاری خیلی جدی است و مشکل زیاد دارد.

حسن زاده در پایان با تاکید مجدد بر پیگیری جامعه پرستاری برای اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، اظهارداشت: کار پرستاری برای سلامت بیمار است.

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در تیر ماه سال ۱۳۸۶ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است. از آن زمان تاکنون ۶ ماه فرصت تعیین شده بود که آیین نامه اجرایی این قانون تهیه شود. حالا بعد از گذشت قریب به ۹ سال، هنوز از اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری، خبری نیست.

[ منبع این خبر سایت مهر-سلامت می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سلامت منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده