ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چند تفاهم نامه خارجی وزارت نیرو برای طرح های سازه ای در مراحل پایانی توافق هستند

فاینانس به معنی تامین منابع مالی طرح های تولیدی توسط موسسه های مالی مانند بانک هاست که بازپرداخت آنها به اعتباردهنده توسط شرکت های بیمه اعتبار صادرات تضمین می شود.
محمد حاج رسولیها روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: وزارت نیرو برای پیشبرد پروژه هایش به قابلیت کشورهای طرف مذاکره نگاه می کند؛ بطور نمونه در زمینه تجهیزات الکترونیکی و ابزار اندازه گیری از توان ژاپن و کره جنوبی و در بخش نرم افزاری، ساماندهی و مدیریت یکپارچه رودخانه ها از تخصص آلمانها استفاده می کند.
به گفته مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، نگاه این شرکت در این موضوع فقط مسائل سخت افزاری نبوده، بلکه مباحثی همچون ابزارهای اندازه گیری در جریان های سطحی، مدیریت یکپارچه حوضه های آبریز و ... را نیز درنظر داشته است.
وی بطور نمونه به امضا تفاهم نامه هایی با کشورهای آلمان، کره جنوبی و ژاپن و مبادله آنها در موارد یادشده اشاره کرد و افزود: تفاهم نامه های مربوطه شامل پروژه های مختلفی می شود
حاج رسولیها با یادآوری اینکه مذاکره با بانک ها برای دریافت وام های کم بهره برای پیشبرد پروژه ها در حال انجام است، سقف قراردادها در پروژه های سازه ای را چهار میلیارد دلار و برای طرح های غیرسازه ای در حد چند صد میلیون دلار اعلام کرد.
به گزارش ایرنا، دوشنبه گذشته نخستین کنفرانس ملی احیا و ساماندهی رودخانه های شهری با هدف بررسی وضعیت موجود رودخانه های شهری و چگونگی مشارکت شهروندان در حفاظت از رودخانه ها، تجربه های داخلی احیا و ساماندهی رودخانه های شهری، چالش های فنی، حقوقی و اقتصادی و ساماندهی رودخانه های شهری با حضور نمایندگانی از کشورهای آلمان، ژاپن و کره جنوبی در تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نمونه ای از همکاری های وزارت نیرو با کشورهای یادشده است.
پیشتر وزیر نیرو اظهار کرده بود، تاکنون به دلیل وجود تحریم ها، شرکت های خارجی امکان حضور در ایران را نداشتند و با اجرایی شدن برجام، برخی شرکت های داخلی نگران آینده اند؛ وی به شرکت های داخلی اطمینان داد که وزارت نیرو رفتار یکسانی با دو طرف خواهد داشت.
حمید چیت چیان گفته بود، فراهم شدن شرایط انتقال فناوری های جدید و امکان در اختیار گرفتن بخشی از بازار کشورهای خارجی، به عنوان اولویت های وزارت نیرو است.
به گفته وی، شرکت های خارجی برای حضور در بازار ایران باید سهمی به شرکت های ایرانی در بازارهای برون مرزی اختصاص بدهند تا سبب شود، شرکت های داخلی از شرایط بهتری در پسا برجام برخوردار شوند.
اقتصام ** 3065 **1561 ** 2023

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده