ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

القدس العربی: اعتراض به رد درخواست شیعیان مغرب برای تاسیس یک تشکل قانونی

این رسانه به نقل از پایگاه خبری فبرایر افزودد : ما شکایت خود را به دربار پادشاهی مغرب ارایه دادیم زیرا حق داریم چنین تشکلی داشته باشیم، ما پس از رد درخواست برای ثبت یک تشکل رسمی برای خود، در وضعیت بسیار بدی قرار گرفته ایم.
وی ادامه داد: ما مسلمان هستیم وخود را اقلیت دینی درمقابل اسلام نمی دانیم .
به گفته وی ، شیعیان غرب تعهد خود را برای فعالیت درچارچوب قوانین مغرب و به دور از ' فتنه انگیزی های مذهبی' اعلام کرده اند و امیدواریم این تشکل بتواند تشکلی فراگیر برای همه طیف ها در جامعه مغرب باشد .
پایگاه خبری فوریه هفته گذشته اعلام کرده بود که مقامات محلی شهر تطوان رسما درخواست پرونده این تشکل را رد کرد.
این پایگاه به نقل از یک منبع درهیات مقدماتی این تشکل درحال تاسیس نوشت : اعضای این تشکل سرگرم بررسی امکان طرح شکایت از عبدالله بن کیران رییس دولت مغرب به خاطر رد خواست مذکورجهت فعالیت در چارچوب قانون ازجانب وزارت کشور هستند.
االقدس العربی نوشت : از سوی دیگرپس از چندماه پنهان کاری روز گذشته پایگاه خبری هسپرس اعلام کرد که جمعی از فعالان شیعه مغربی در دسامبر گذشته دیداری با مسوولان سفارت امریکا در رباط داشته و اعتراض مکتوب خود در خصوص گزارش مربوط به آزادی های مذهبی - بخش مربوط به شیعیان مغرب - را به این سفارت ارایه داده اند.
به نوشته این پایگاه خبری سفارت واشنگتن با هدف تدوین گزارش سال جاری خود در این باره از فعالان شیعی دعوت کرده بود.
یکی از رهبران جریان شیعی موسوم به 'خط الرسالی' این دیدار را موفقیت آمیز و مثمر ثمر عنوان کرد و افزود : این دیدار برای ممانعت از بروز هرگونه سوء تفاهم و تهیه گزارش های غیر کارشناسی توسط این سفارت صورت گرفت و طرف های مغربی هم به امریکایی ها گوشزد کردند که به جای اعتماد به گزارش ها و اخبار روزنامه ای از راههای جدی تر ومحکم تری تکیه کنند.
شبک 6002 / 1064

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X