ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جدیدترین سیستم ضدهوایی روسیه چه ویژگی‌هایی دارد +عکس

صنایع دفاع موشکی روسیه سیستم جدید ضد هوایی تولید کرده که بر روی یک خودری کشنده نسب شده این ضد هوایی برای دفاع از نیروهای هوابرد روسیه تولید شده تا در صورت فرود هواپیما های جنگی، برای حفظ آسمان و جلوگیری از حملات هوایی به درون سیستم وارد عمل شوند. این نسخه اولین از نوع خود در جهان است. خودروی رزمی هوابرد که به صورت اختصاصی جهت کاربری نیروهای روسیه تولید شده است
سیستم دفاع ضد هوایی روسیه آماده برای حفاظت از نیروهای روسی + عکس
سیستم دفاع ضد هوایی روسیه

سرویس بین الملل فردا؛ بشیر قلی زاده سرچشمه:  صنعت دفاع موشکی روسیه (droppable) سیستم جدید ضد هوایی تولید کرده  که بر روی یک خودروی کشنده نصب می‌گردد. این ضد هوایی برای دفاع از نیروهای هوابرد روسیه تولید شده تا در صورت فرود هواپیماهای جنگی، برای کنترل آسمان و جلوگیری از حملات هوایی وارد عمل شود. این نسخه اولین از نوع خود در جهان است.
 
نیروهای هوابرد روسیه به زودی به طور موثر از این ضد هوایی برای ایجاد مناطق پرواز ممنوع محلی استفاده خواهد کرد

این ضد هوایی پیچیده متحرک که ترکیبی از موشک های شناخته شده را داراست مانند پانتسیر-اس۱ و ناتو آن را سام-۲۲ و به انگلیسی آن را  SA-22 Greyhound نام‌گذاری کرده‌ اند، یک سامانه دفاع هوایی است که از ترکیب موشک زمین‌ به‌ هوا میان‌ برد و توپ ضد هوایی تشکیل شده که توسط دفتر طراحی تجهیزات نظامی روسیه تولید شده‌ است و خودروی بکار برده شده برای این سیستم از نسل BMD-2 (خودروی رزمی هوابرد) است که به صورت اختصاصی جهت کاربری نیروهای روسیه می باشد.

یک عضو شورای مشورتی کمیسیون صنعتی _نظامی روسیه گفت: این مجموعه ضد هوایی ‌ها به یک برگ برنده برای نیروی هوایی روسیه محسوب می شود. که برای ارتفاع از حملات هوایی برد متوسط و بالا طراحی شده است.

سیستم دفاع ضد هوایی روسیه آماده برای حفاظت از نیروهای روسی + عکس
Pantsir-S1 سیستم دفاع ضد هوایی روسیه 

ویژگی های پانتسیر-اس۱ نشان می دهد که می تواند اهداف در ارتفاع 15 متر تا 20 کیلومتر را رهگیری و منهدم کند. و همچنین موشک پانتسیر-اس۱ اشیاء موجود در هوا را در سرعت های 1000 متر بر ثانیه تا 3600 کیلومتر بر ساعت را رهگیری می کند و این به این معنا است که ضد هوایی قادر خواهد بود هر هواپیما و موشک کروز و یا هواپیماهای بدون سرنشینی را ساقط کند. این مجموعه همچنین به سامانه هوشمند هوایی مجهز بوده و با استفاده از دو توپ 30 میلی متری که بطور مستقل عمل می کنندو به طور خاص به پایین هلیکوپتر حمله می‌کند. رادار این مجموعه اهداف را در تا فاصله 36 کیلومتر رهگیری می کند.

سیستم دفاع ضد هوایی روسیه آماده برای حفاظت از نیروهای روسی + عکس 
مبارزه با ردیابی وسایل نقلیه دوزیست با خودروی زرهی  BMD-4M
 
این مجموعه دارای 12 راکت پرتابی می باشد. از سوی دیگر یک مسلسل با کالیبر 30 میلی متری آن را مانند یک مخزن کوچک مسلح با دو توپ مجهز کرده است. همچنین این مجموعه به طور کامل برای چتربازی تست شده است.
 
ایلیوشین 76 (هواپیمای باری نظامی) با استفاده از سیستم چتر نجات ترمز موشکی (AirDrop) می ‌تواند به طور ایمن آن را به مقصد مورد نظر برساند.  
 
منبع: rasha tody   
 

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده