ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایران در سفرهای پلنگ صورتی! -آکا

سایت سرگرمیجالب انگیز

آکاایران: سال پیش پلنگ صورتی در کارتون پرطرفدار خود از اردک ماجراجویی میزبانی می کند که از سفر دور دنیا برگشته و روی چمدانش از بین کشورهایی که رفته، نام «ایران» نیز خودنمایی می کند.
در قسمت ۱۱۷ کارتون پلنگ صورتی به نام «Pink Quackers»، محصول ۱۹۷۲ گربه لاغر کوهی صورتی رنگ که نمایانگر رابطه کاریکاتوری آدم ها در عصر خود است، میزبان اردکی می شود که از سفر دور دنیا برگشته و چمدانی را هم به این نشانه همراه خود دارد.

به گزارش آکاایران: ,ماجرای نام «ایران» در کارتون پلنگ صورتی,خواندنی های جالب,[categoriy]

ایران در سفرهای پلنگ صورتی

ایران در سفرهای پلنگ صورتی! -آکاماجرای نام «ایران» در کارتون پلنگ صورتی,خواندنی های جالب

آکاایران: ایران در سفرهای پلنگ صورتی!


در تصویری از این چمدان کوچک، نام چند کشور روی آن برچسب شده که در بین آنها ایران به وضوح دیده می شود.

جوجه اردک، نماد یک انسان ماجراجو و جهانگرد است که به ایران، یونان، انگلیس، مکزیک، ایتالیا، پاریس و ژاپن سفر کرده که این ماجراجویی مایه ی شگفت پلنگ صورتی شده است.
این کارتون محبوب در دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی خلق شد و بسیار خوش درخشید، تا آنجا که یک قسمت از مجموعه آن در سال ۱۹۶۴ جایزه اسکار گرفت. اما صرف نظر از موضوع داستان، نکته آن است که ایران ۴۰ سال پیش آنچنان شاخص و شناخته شده بود که از این کارتون محبوب سردرآورد.

 

 

,ماجرای نام «ایران» در کارتون پلنگ صورتی,خواندنی های جالب,[categoriy]

ایران در سفرهای پلنگ صورتی


ایران همواره به عنوان مقصد فرهنگی برای گردشگران شناخته می شد، اما نوع برخورد با صنعت گردشگری و نگاه هایی توأم با بدبینی نسبت به گردشگران خارجی در دهه ۶۰ به واسطه اوضاع داخلی کشور و آغاز جنگ تحمیلی و بعدها سوءمدیریت ها در این حوزه و البته سیاه نمایی ها و تبلیغات منفی رسانه های غربی موجب شد جایگاه ایران در گردشگری با افت چشمگیری مواجه شود.
اما از سال ۹۲، پس از انتخابات ریاست جمهوری با تغییر سیاست ها، اکنون موجی از گزارش های مثبت درباره ایران و بویژه اوضاع گردشگری کشور در رسانه های غربی ایجاد شده که با توجه به منفعل بودن ایران در عرصه تبلیغات، می طلبید مسوولان بهره برداری بهتری از این تبلیغات خودجوش داشته باشند تا حالا که بودجه ای برای خرج کردن و تبلیغ ندارند، این خلاء را به این شکل پر کنند.

[ منبع این خبر سایت آکاایران-سرگرمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت آکاایران-سرگرمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X