ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با صدای خود "ویندوز 10" را تحت کنترل در آورید + آموزش

به گزارش دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ، کورتانا ویندوز 10 می تواند تنها با گفتمان در چند ثانیه کارهایی برایتان انجام دهد که شاید برای انجام آن ها به ۱۰ ها کلیک نیاز داشته باشید. اما قابلیت های کورتانا فقط به میانبر زدن کارها و آسان تر کردن آن ها بسنده نمی شود، او می تواند چند ترفند هم برایتان انجام دهد. 
با صدای خود
برای این که خاموش کردن رایانه تان به سرعت و توسط کورتانا صورت بگیرد، باید برای آن یک میانبر تعریف کنید که البته فرایند پیچیده ای هم نیست. البته این روش تنها منحصر به Shut Down کردن نمی شود، بلکه برای دیگر ویژگی های باکس، نظیر Sleep، Restart و … هم میسر است.
با صدای خود
برای این کار به آدرس زیر بروید:
C:UsersAppDataRoamingMicrosoftWindowsStart MenuPrograms
در این بخش، می توانید شورتکات هایی گوناگون با مقادیری متفاوت ایجاد کنید (دقت کنید در آدرس بالا، جای Your Username نام کاربری رایانه خود را قرار دهید). حالا مثلا برای خاموش شدن رایانه پس از ۱۰ ثانیه، می توانید کد زیر را به بخش Location نام میانبر خود وارد کنید؛
shutdown.exe -s -t 10
این میانبر از Shutdown.exe ناشی می شود؛ دستور یا کامند -s به سیستم معنای خاموش نمودن را القاء می کند و -۱۰ t به معنای ۱۰ ثانیه تا شروع اجراست، بنابراین می توانید به آسانی آن را شخصی سازی کنید.
نام دستورتان را هم هر چه می توانید آسان تر انتخاب کنید تا کورتانا و خودتان خیلی با مشکل مواجه نشوید. سپس مانند دیگر کار ها کافیست بگویید:
"Hey Cortana, Open (or Launch, or Start) Shut Down”
اکنون در عرض x ثانیه رایانه شما به آسانی خاموش می شود.
این ها هم کدهایی برای دیگر فرایند ها هستند؛
برای Hibernate:
rundll32.exe PowrProf.dll, SetSuspendState
برای Restart:
shutdown.exe -r
برای Log Off:
shutdown.exe -L

برای Sleep:
rundll32.exe powrprof.dll,SetSuspendState 0,1,0

برای Lock کردن ویندوز:
rundll32.exe user32.dll,LockWorkStation
برای لغو عملیات Shut Down:
shutdown.exe -a

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده