ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش پذیرش دانشجوی زبان فارسی در دانشگاه قزاقستان

زبان فارسی تفاهم‌نامه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فارابی قزاقستان، به امضای رئیس این دانشگاه و نماینده فرهنگی کشورمان در آلماتی رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجید کامرانی، نماینده فرهنگی ایران در آلماتی ضمن دیدار با رئیس دانشگاه فارابی، در شورای اداری این دانشگاه شرکت کرد.

کامرانی در سخنان خود، ضمن اشاره به فعالیت‌های علمی و فرهنگی بین دانشگاه فارابی و نمایندگی فرهنگی ایران در آلماتی، برگزاری دومین همایش فرهنگی و تمدنی ایران و قزاقستان و برگزاری بزرگداشت شعرای ایران اسلامی و همچنین، مشارکت در طرح ایران و توران را در دو ماهه اخیر از نمونه‌های خوب همکاری‌ها دانست.

نماینده فرهنگی ایران، خواستار تربیت نیروی انسانی متخصص به ویژه در حوزه زبان و ادبیات فارسی شد و گفت: با تحقق این مهم می‌توان در آینده بخشی از هزینه‌های منابع انسانی توسعه همه جانبه بین دو ملت بزرگ ایران و قزاقستان را تأمین کرد.

در این شورا، تفاهم‌نامه افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی طی سال آینده، به امضای رئیس دانشگاه فارابی و وابسته فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی رسید.

براساس این تفاهم‌نامه، در سال تحصیلی آینده حداقل شش نفر دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه فارابی پذیرفته خواهند شد. این تفاهم‌نامه به نمایندگی از بنیاد سعدی در راستای حمایت از تربیت نیروی انسانی متخصص در دانشگاه‌های قزاقستان امضا شد.

براساس مفاد این تفاهم‌نامه در صورت پذیرش حداقل شش نفر دانشجو در سال جدید رسما گروه زبان و ادبیات فارسی درنزد دانشکده شرق شناسی همین دانشگاه ایجاد خواهد شد.

بنابر اعلام این خبر، اهدای نشان و عضویت مجید کامرانی به عنوان «دوست خوب دانشگاه فارابی» از سوی ریاست این دانشگاه، پایان بخش این شورا بود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده