ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

علل بروز میگرن

میگرن نوعی از سردردهای بسیار شدید است که می تواند تأثیر زیادی بر زندگی روزمره افراد اعمال نماید و باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره شود. ویرلن: میگرن نوعی از سردردهای  بسیار شدید است که می تواند تأثیر زیادی بر زندگی روزمره افراد اعمال نماید و باعث ایجاد اختلال در زندگی روزمره شود. ابتلا به این بیماری بیشتر ارثی می باشد و در خانواده چند مورد می تواند دیده شود. همچنین تحقیقات نشان داده این بیماری در زنان بیشتر از مردان وجود دارد.

بیماری میگرن خود نیز انواع گوناگونی دارد که به طور کلی شامل موارد زیر می باشد:

۱-میگرن شایع: این نوع سر دردها به طور معمول بدون علت و پیش درآمد می باشد و ممکن است که قسمتی از سر را درگیر کند که در بیشتر افراد این نوع بیشتر از سایر افراد دیده می  شود

۲-میگرن کلاسیک: در این نوع میگرن قبل ازشروع سر درد فرد علائمی خاصی مثل نقاط نورانی را ملاحظه می کند که معمولا این نوع سر درد یک طرفه می باشد و حالت ضرباندار است و پس از چند ساعت درد برطرف می شود و در حدود ۲۰% افراد به این نوع مبتلا می شوند.

انواع دیگر میگرن وجود دارند به نامهای میگرن فلجی، میگرن چشمی، میگرن عصبی و…
میگرن
علت بروز میگرن

علت دقیق میگرن ناشناخته است و فرضیات گوناگونی وجود دارد که ھرکدام فقط برخی خصوصیات آن را توجیه می کنند. برخی از این فرضیات عبارتند از :

اختلالات عروقی: انقباض و انبساط عروق مغزی و خارج مغزی

اختلالات عصبی : کاھش ھورمونی به نام سروتونین قسمتھای مختلف مغز خصوصاً غده ھیپوتالاموس

اختلالات سلولی: اختلال در کانالھای یونی سلولھا

ھیپوکسی مغزی (کاھش اکسیژن رسانی به مغز)

تشخیص:  تشخیص میگرن تنھا به وسیله پزشک و انجام آزمایش امکان پذیر است. ولی میگرن دارای علائمی است که اکثر مواقع با سایر بیماریها مثل سردرد ناشی از تنش، سینوزیت یا استرس ممکن است اشتباه گرفته می شود.

علائم و ویژگی های آن عبارتند از:

-یک طرفه بودن سر درد (در برخی موارد دو طرفه)

-حالت ضربان دار بودن

-نور گریزی زیرا در شرایط وجود نور درد بیشتر می شود

-حالت تهوع و گاه استفراغ

-حالات حسی و گزگز شدن و گاها همراه با اختلالات بینایی

حملات میگرن ۴ تا ٧٢ ساعت طول می کشد و معمولاً در بین حملات، سر درد وجود ندارد (یعنی سردرد ھر  روزه، علامت میگرن نیست )

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده