ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رئیس جمهور دانشمندان کشور را در سفرهای بین المللی همراه کند

مرتضی ایزدی - معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) معاون دانشگاه بقیه‌الله (عج) سپاه بر لزوم حضور دانشمندان در سفرهای ریاست جمهوری تأکید کرد و گفت: سخنرانی نخبگان در مجامع بین‌المللی در مرجعیت علمی و تشکیل کرسی در دنیا اهمیت دارد، ولی هم اکنون به دلیل هزینه های بالا، افراد از سفرهای علمی محروم هستند.

به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، مرتضی ایزدی معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) سپاه با اشاره به اینکه امروزه یکی از مسائل بسیار مهم در رشد عملی در دنیا دیپلماسی علم و فن‌آوری است، اظهار داشت: یک کشور با داشتن دانشمندان علمی در جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در هر موضوعی پای ثابت مذاکرات در دنیا قرار می‌گیرد.

معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با بیان اینکه داشتن نیروی علمی به عنوان یک برگ برنده در مجامع بین‌المللی به شمار می‌آید، افزود: ما می‌توانیم از دانشمندان خود در این جهت استفاده کنیم و از طرفی می‌توانیم از دنیا برای ارتقا‌ء دانشمندان علمی کشورمان نیز استفاده کنیم.

لزوم حضور دانشمندان و نخبگان در سفرهای ریاست جمهوری و وزارت خارجه

ایزدی، با تشریح اینکه برای رسیدن به دیپلماسی علم و فن‌آوری بهتر است در حوزه علمی، دانشمندان در جمع سفرهای رئیس‌جمهور یا کادر وزارت امور خارجه حضور داشته باشند، ادامه داد: در این صورت دانشمندان با نخبگان سایر کشور‌ها در ارتباط خواهند بود و این باعث یک چرخه مثبت در کشور می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع یک واژه جدید است که نیاز به سرمایه‌گذاری دارد، گفت: سرمایه‌گذاری در این زمینه به صورت اعتقادی است یعنی وزیر امور خارجه به این موضوع واقف باشد که بهتر است در مجامع بین‌المللی دانشمندان را به عنوان سفیران خود همراه داشته باشد تا بتواند از نتایج آن بهره‌برداری کند.

دانشمندان کشور به دلیل هزینه‌های بالا در کنگره‌های بین‌المللی شرکت نمی‌کنند

ایزدی، در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا در زمینه سخنرانی و حضور دانشمندان در مجامع بین‌المللی دچار ضعف هستیم، به بسیج پزشکی گفت: این موضوع از نکات بسیار مهم به شمار می‌آید زیرا هزینه شرکت در این کنگره‌ها بالا است.

سخنرانی دانشمندان در مجامع بین‌المللی سرآغاز مهمی برای ایجاد کرسی در دنیا است

وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های مرتبط، ریاست جمهوری و دانشگاه‌ها باید محققین و اساتیدی که در کنگره‌ها شرکت می‌کنند را مورد حمایت قرار دهند، متذکر شد: سخنرانی دانشمندان در مجامع بین‌المللی سرآغاز بسیار مهمی در جهت ایجاد ارتباط علمی، تشکیل تیم‌های علمی و در ‌‌‌نهایت مرجعیت علمی و تشکیل کرسی در دنیا می‌شود.

با هویت بخشیدن به نسل جوان به اهداف خود در مجامع علمی دنیا دست یابیم

معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با توضیح اینکه جایگاه ما در این حوزه در مسیری روشن قرار دارد اما باید آن را به درستی طی کنیم، تأکید کرد: یکی از این راهها هویت بخشیدن به نسل جوان به عنوان یک محقق است، چرا که ما دارای پتانسیل‌های بسیار زیادی در این زمینه هستیم که در حال حاضر کشورهای مهم دنیا درصدد جذب آن‌ها هستند.

ایزدی با اشاره به اینکه برخی دانشمندان تحقیق و خدمت در کشور خود را انتخاب کردند، عنوان کرد: ما باید با هویت بخشیدن و احترام به محققین آنها را در این مسیر روشن به درستی هدایت کنیم تا بتوانیم به اهداف خود در مجامع علمی دنیا دست یابیم.

معاون تحقیقات و فن‌آوری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) خاطرنشان کرد: داشتن نیروی علمی به عنوان یک برگ برنده در مجامع بین‌المللی به شمار می‌آید.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده