ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گارد ساحلی ایتالیا 900سرنشین دو قایق پناه جویان را نجات داد

سخنگوی گارد ساخلی ایتالیا با بیان این خبر افزود: اغلب این مهاجران از آوارگان سوری بودند.
کارلوتا سامی افزود : این دوقایق بزرگترین کاروان حامل پناه جو در یکسال گذشته به شمار می رود که در کنار پناه جویان سوری حامل مهاجران عراقی نیز می باشد که به مقصد ایتالیا راهی سفر شده اند.
براساس این گزارش، نشانه های موجود حاکی ازآن است که پناه جویان خاورمیانه مقصد خود را از یونان به سمت ایتالیا تغییر داده اند.
نماینده ویژه سازمان ملل درامور پناه جویان بسیاری از مهاجران طالب ورود به اروپا در دو ماه گذشته به جای رفتن به یونان، ایتالیا را بعنوان مقصد خود برگزیده اند و آمارها نشان می دهد که در این مدت در مقابل سه هزار و 650 مهاجری که به یونان رفته اند، 9هزار و 149 مهاجر روانه ایتالیا شده اند.
در سال گذشته بیش از یک میلیون مهاجر که اغلب سوری بودند، از طریق مرزهای ترکیه و با گذشتن از یونان به اروپا رفتند ولی این آمار درپی توافق ترکیه با اتحادیه اروپا برای بازگرداندن پناه جویان از یونان،بشدت کاهش یافت.
به گفته سخنگوی گارد ساحلی ایتالیا یکی از دو قایق، حامل 515 سرنشین و دیگری حامل 380 سرنشین بود و اغلب نجات یافتگان سوری بودند ولی تا تعییین هویت دقیق تمام آنها نمی توان آمار دقیقی ازتابعیت آنها ارایه داد.
سامی افزود: مهاجران سوری و عراقی این دو قایق به جای لیبی از طریق مصر به سمت ایتالیا حرکت کرده بودند این درحالی است که اغلب مهاجرانی که راه ایتالیا را در پیش می گیرند، سفر خود را از لیبی آغاز می کنند.
براساس آمار وزارت کشور، ایتالیا تا دهم می سال جاری میلادی (دو روز پیش) 31هزار و250 پناه جو، با قایق خود را به این کشور رسانده اند که این رقم نسبت به مدت مشالبه سال گذشته 14درصد کاهش نشان می دهد.
شبک **6002**1917

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X