ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیماریهای قلبی و عروقی شایع‌ترین دلایل فوت در نهاوند

ثبت احوال رئیس اداره ثبت احوال شهرستان نهاوند گفت: براساس آمارهای طلاق به ثبت رسیده در سال ۹۴ میانگین طول مدت ازدواج در شهرستان نهاوند ۶.۲ سال بوده است.

بابک بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نهاوند، اظهار داشت: سال گذشته در شهرستان نهاوند 443 واقعه طلاق به ثبت رسیده که از این تعداد 281 واقعه طلاق شهری و 162 واقعه طلاق روستایی بوده است .

وی تصریح کرد : سال گذشته میانگین سن طلاق در بین آقایان 33.1 سال و میانگین سن طلاق در بین خانمها 27.6 سال بوده که از تعداد کل طلاقهای به ثبت رسیده در سال گذشته، 96 مورد کمتر از یکسال طول مدت ازدواج آنها بوده است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه تا شهریور ماه سال 93 در شهرستان نهاوند دفتر خانه رسمی ثبت طلاق وجود نداشته است امکان بررسی تطبیقی واقعه طلاق بین دو سال گذشته وجود ندارد.

بختیاری در ادامه به کاهش 5.3 درصدی ازدواج در شهرستان نهاوند اشاره کرد و افزود: سال گذشته در شهرستان نهاوند هزار و 897 واقعه ازدواج به ثبت رسیده که از این تعداد 929 مورد ازدواج شهری و 968 مورد ازدواج روستایی بوده است.

وی اظهار داشت: بیشترین ازدواج ثبت شده سال گذشته در شهرستان نهاوند بین آقایان در گروه سنی 25 تا 29 سال و بین خانمها بیشترین ازدواج در گروه سنی 15 تا 19 سال بوده است که میانگین سن ازدواج برای آقایان 28.6 سال و برای خانمها 23.3 سال به ثبت رسیده است .

بختیاری به افزایش 1.4 درصدی میزان ولادت در شهرستان نهاوند اشاره کرد و گفت: سال گذشته در شهرستان نهاوند سه هزار و 473 و اقعه ولادت به ثبت رسیده است که از این تعداد هزار و 780 مورد پسر و هزار و 693 مورد دختر بودند و نسبت به سال 93 افزایش 1.4 درصدی میزان ولادت را نشان می‌دهد.

رئیس اداره ثبت احوال نهاوند افزود: سال 94 ، هزار و 75 مورد از وقایع ولادتهای به ثبت رسیده مربوط به مادران گروه سنی  25 تا 29 سال بوده و همچنین در این سال 55 فقره دوقلوزایی در شهرستان به ثبت رسیده است.

بختیاری در ادامه به افزایش 4.9 درصدی وفات در شهرستان نهاوند اشاره کرد و گفت: سال گذشته در شهرستان نهاوند هزار و 30 واقعه وفات به ثبت رسیده که از این تعداد‌ 618 مورد(40 درصد ) مرد و 412 مورد( 40 درصد )  زن بوده‌اند.

وی شایع‌ترین علت مرگ و میر در شهرستان نهاوند را بیماریهای قلبی و عروقی عنوان کرد و گفت: سال گذشته در شهرستان نهاوند شایع ترین علت مرگ و میر، بیماریهای قلبی و عروقی با 448 مورد معادل 43.5 درصد بوده و سرطانها و تومورها با 125 مورد معادل 12.2 درصد و کهولت سن با 117 مورد معادل 11.4 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X