ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حقوق کارگران به ریال است و حقوق مدیران به دلار

کارگران دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران در واکنش به دریافت حقوق میلیونی از سوی مدیران گفت: مدیران دولتی به دلار حقوق دریافت کنند اما به ریال هزینه می‌کنند. اما کارگران برعکس هستند.

هادی ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،درواکنش به دریافت حقوق میلیونی مدیران بیمه مرکزی گفت: زمانی که این خبر را شنیدم بابت ایجاد فاصله طبقاتی بین کارگران و مدیران جامعه تأسف خوردم.

 وی ادامه داد: زمانی که از بانک مرکزی نمایندگان در جلسات شورای عالی کار حضور می‌یابند بابت افزایش حقوق اندک برای کارگران اعتراض می‌کنند، می‌گویند با 14 درصد مخالفیم علتش این است که در هر حال به فکر پُر کردن جیب خود هستند.

 ابوی با بیان اینکه کارگران به ریال حقوق دریافت می‌کنند اما هزینه های زندگی را به دلار پرداخت می‌کنند گفت: ماجرای مدیران بیمه مرکزی بر عکس است، به دلار حقوق دریافت می‌کنند و به ریال هزینه می‌کنند. این مدیران می‌توانند حقوق ایران را دریافت کنند ولی در اروپا زندگی کنند.

دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران اظهار داشت:از مسئولان انتظار داریم درباره دریافت چنین حقوقی شفاف سازی کند.با دریافت چنین حقوق‌هایی  به راحتی مشخص می‌شود که این افراد درد کارگر را متوجه نمی شوند.

 وی افزود: هستند مدیرانی که 40 برابر حقوق کارگر درآمد دارند اما برای افزایش حقوق کم کارگران اعتراض می‌کنند.کارگران مدت‌هاست که از خط فقر به خط بقا و زندگی رسیده‌اند.

 دبیر کانون انجمن‌های صنفی کارگران گفت: متأسفانه امروز شاهد تعدادی زیادی از کارگران زیر خط فقر و بقا هستیم.

 انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده