ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزارش اروپایی درباره شکنجه در عربستان

سازمان اروپاییِ حقوق بشر عربستان، از شکنجۀ شیعیانِ قطیف در زندان های این کشور خبر داد. العالم: "علی الدبیسی" رئیس سازمان اروپاییِ حقوق بشر عربستان، وقایع تازه ای از نقض حقوق بشر را در صفحه تویتر خود منتشر کرد که دربارۀ شکنجه شیعیانِ معترض عربستانی است که به دلیل شرکت در تظاهرات مسالمت جویانه در قطیف، بازداشت شده اند.

الدبیسی در گزارشی که توسط سازمان اروپاییِ حقوق بشر عربستان تهیه شده، وقایع شکنجه فیزیکی و روانیِ زندانیان را مستندسازی کرده است.

این گزارش که با همکاری "سلنا ناصر" پژوهشگر مستقل، تهیه شده است، پایبند نبودنِ عربستان به پیمان مبارزه با شکنجه را ثابت می کند.

عربستان در سال 1997 به این پیمان پیوست.

بر اساس این گزارش، مسئولان سعودی، همۀ کسانی را که به اتهام امنیتی بازداشت شده اند به زندان بازرسی کل ارسال می کند.

در این میان، نوجوانان زیر 18 سال، که به سبب شرکت در فعالیت های ضد دولتی بازداشت شده اند، به مرکز بازپروری اجتماعی ارسال و از آن جا به زندان بازرسی کل منتقل می شوند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده