ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رشوه دو درصد اقتصاد جهانی را تشکیل می‌دهد

در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است رشوه سالانه 1.5 تا 2 هزار میلیارد دلار را در جهان به خود اختصاص می دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه؛ صندوق بین المللی پول روز گذشته اعلام کرد رشوه سالانه یک و نیم تا دو هزار میلیارد دلار را در جهان به خود اختصاص می دهد که این مسئله موجب تضعیف اقتصاد و وخامت خدمات اجتماعی برای فقیران می شود.

صندوق بین المللی پول در گزارشی درباره تاثیر اقتصادی فساد افزود رشوه ،‌ تخلف و دیگر روشهای تقلب گسترده در کشورهای ثروتمند و فقیر از رشد اقتصادی می کاهند و سیاستهای قوی دولتی را تضعیف می کند.

"کریستین لاگارد،" رئیس صندوق بین المللی پول، در سخنرانی که برای نشست جهانی مبارزه با فساد آماده کرده است که قرار است امروز در لندن برگزار شود اعلام کرد شمار روز افزونی از سران برای تشدید مبارزه با این آفت تلاش می کنند. وی در متن سخنرانی خود افزود : فقر و بیکاری می تواند نشانه های فساد مزمن باشد.وی اضافه کرد: باوجود اینکه هزینه های اقتصادی فساد بسیار مشخص است؛ اما هزینه های غیرمستقیم آن شاید بیشتر و موثرتر باشد و به کاهش رشد و افزایش نابرابری در درآمدها منتهی شود.

لاگارد این اندیشه را که فساد پدیده ای حل نشدنی است که به کشورهای با فرهنگهای مشخص محدود می شود رد کرد.وی تاکید کرد فساد پدیده ای است که در فرهنگها و کشورهای مختلف دیده می شود.

این گزارش می گوید هزینه رشوه به تنهایی بیش از دو درصد کل تولید ناخالص داخلی جهان را تشکیل می دهد و این پولهای آلوده از اقتصادها خارج می شود و به مکانهای امن مالیاتی می روند که یعنی در رشد مشارکت ندارد.


[ منبع این خبر سایت تابناک-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تابناک-پربازدیدها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده