ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار بیرجند : تکمیل پروژه نیمه تمام اولویت نخست دستگاههای اجرایی است

علی ناصری روز پنجشنبه در شورای اداری شهرستان به انتخاب شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اشاره کرد و افزود: مقدمات ایجاد سند بنیادی اقتصاد مقاومتی از سال 93شکل گرفت و از سال 94 به طور رسمی آغاز شد.
وی اشاره ای به تعداد طرح های نیمه تمام، میزان پیشرفت پروژه ها با بیش از 50و 80 درصد و میزان اعتبار مورد نیاز نکرد.
یکی از پروژه های نیمه تمام بیرجند ورزشگاه 15هزار نفری است که برای تکمیل آن 150میلیارد ریال بودجه نیاز است.
وی گفت: برای تحقق اصول اقتصاد مقاومتی انتظار می رود نهادهای اجرایی با اداره کل و مرکز استان ارتباط تنگاتنگی داشته باشند، اداره های شهرستان بر اساس سیاستی که هر وزارتخانه تعریف کرده است، برنامه ریزی و حرکت کنند.
ناصری با بیان اینکه یکی از معیارهای ارزیابی دستگاه ها در سال 95حرکت بر مبنای سند اقتصاد مقاومتی است، عنوان کرد: خروجی دستگاههای شهرستان در پایان سال در این زمینه برای مردم تشریح شود.
وی ادامه داد: امسال در این ارتباط پایش هایی به صورت مستمر از دستگاه های شهرستانی با همراهی ادراه های کل انجام خواهد شد.
فرماندار بیرجند در ادامه بر توجه به بخش کلیدی شعار سال « اقدام و عمل» تاکید کرد و افزود: برنامه هایی که برای شهرستان تعریف می شود خارج از وظایف روزمره هر دستگاه است، برنامه هایی طرح شود که در رسیدن به اهداف دستگاه مدنظر قرار گیرد.
ناصری در ادامه بحران آب را یکی از چالش های شهرستان ذکر کرد و افزود: مساله کمبود آب در منطقه جدی است طرح انتقال آب به خراسان جنوبی طرح بلندن مدت است بنابراین وظیفه همه حراست و حفاظت از منابع آبی موجود است.
وی، دشت بیرجند را یکی از مناطق بحرانی خراسان جنوبی برشمرد و گفت: در درجه اول صرفه جویی و کاهش مصرف آب با مشارکت مردم در اولویت فعالیت ها قرار گیرد.
وی اضافه کرد: اصلاح الگوی کشت و جایگزین کردن کشت های مناسب با منطقه از نیازهای اولیه کاهش مصرف آب است، برای تحقق این امر مردم و همه دستگاه ها باید همکاری کنند.
2047/7557

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X