ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نهمین جشنواره اردیبهشت تئاتر همدان برگزار شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان شامگاه پنجشنبه در این جشنواره گفت: امروز شاهد بالندگی تئاتر در استان بر خلاف مشکلات و کمبودهای مالی هستیم و امیدواریم این گونه گردهمایی های فرهنگی در رشد و گسترش هر چه بیشتر این گونه هنری فاخر موثر واقع شود.
فاضل عبادی ادامه داد: در تعاریف تئاتر را بیان کننده مشکلات جامعه و مسائل اجتماعی و فرهنگی می دانند به این دلیل توجه بیشتر نویسندگان و کارگردانان به مشکلات روزمره و همه گیری که در جامعه وجود دارد و بیان آنها از این طریق موجب پیوند و ارتباط وثیق محصول نهایی با تماشاگران خواهد شد.
وی عنوان کرد: هنرمندانی که با درد و رنج و مصائب فرهنگی و اجتماعی جامعه خویش آشنا باشند برای درمان آن به زبان هنر نمایش
نسخه های بهتری خواهند داشت.
وی تصریح کرد: آموزش مستمر این هنر و نیز افزایش دانش روز جهانی و رو به پیشرفت آن موجب بالندگی، پیشرفت و عرضه نمایشی مخاطب پسند خواهد شد چرا که شاید یکی از عوامل اجتماعی رکود در استقبال ازبرخی نمایش ها تکراری بودن و استفاده نکردن از موضوعات و مفاهیم مرتبط با جامعه و درگیر نشدن دل و جان مخاطب با نمایش است.
عبادی افزود: تئاتر را مادر هنر ها می دانند و به فراخور این عظمت باید کوشید تا سواد و دانش لازم نیز فراهم شود تا بتوان ارتباط آن را با بدنه اجتماعی و علاقمندان حفظ کرد و روز به روز بر دایره وسیع تری از مخاطبان دست پیدا کرد.
وی با بیان اینکه تئاتر از آیین های مذهبی و اجتماعی جان می گیرد بیان کرد: جای خوشحالی دارد که روند رو به رشد هنر نمایش استان همدان چه در اجراهای عمومی و چه در جشنواره های منطقه ای،ملی و بین المللی با بهره مندی از بن مایه های فاخر فرهنگی این دیار توانسته است در بین رقبا و سایر استان ها رتبه و اعتبار شایسته پیدا کند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان اضافه کرد: برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان که شاخه ای تخصصی از هنر جهانی است بیش از گذشته نام همدان و هنرمندان نامی آن را در این حوزه پرآوازه کرده است.
در این جشنواره از 14 گروه نمایشی استان تجلیل شد.
7530/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X