ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرماندار خمین: اوقات فراغت نباید با موازی کاری ها فرصت سوزی شود

سید مهدی ساداتی روز پنجشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان افزود: به منظور ارتقاء سطح فرهنگی،علمی و ورزشی دستگاه های اجرائی در تدوین و طراحی برنامه های اوقات فراغت باید از موازی کاری دوری کنند چرا که کیفیت امور را پایین آورده و انتظارات لازم محقق نمی شود.
وی اظهارکرد: طرح اوقات فراغت زمانی نتیجه مطلوبی دارد که همه مجموعه ها و نهادهای آموزشی و فرهنگی در آن مشارکت هدفمند داشته باشند و نظارت بر اجرای برنامه ها را ملاک عمل قرار دهند.
وی ادامه داد: هر یک از نهادها در حوزه تخصصی و در نظر گرفتن نیازهای آن محل و منطقه برنامه های اوقات فراغت امسال را تنظیم کند.
ساداتی گفت: با شناسایی چالش ها، مشکلات و نیازها باید برنامه ریزی برای جوانان متنوع، بانشاط و جامع باشد تا بتواند همه نیازها را پاسخگو دهد.
فرماندار خمین گفت: برنامه ریزی برای پرکردن اوقات فراغت جوانان فقط به یک اداره تحت عنوان ورزش وجوانان ارتباط ندارد و دستگاه ها باید با تعامل وهمکاری وهم افزایی برای ساماندهی امور جوانان در شهرستان اقدام کنند.
وی، با انتقاد از افت رتبه دانش آموزان خمین در کنکور سراسری گفت: رتبه 9 کنکور در بین 12 منطقه استان مرکزی زیبنده این شهرستان نیست.
فرماندار خمین افزود: دستگاه های اجرائی با تدوین برنامه های مناسب سعی کنند سطح دانش دانش آموزان را ارتقاء دهند تا در سال تحصیلی آینده رتبه دانش آموزان در کنکور بالا رود.
وی، سطحی نگری به مسائل جوان را یک آسیب بزرگ دانست و ادامه داد: هر گونه بی توجهی و سهل انگاری در شکل دهی شخصیت جوانان می تواند جامعه را در بلندمدت دچار مشکلات بسیاری کند.
ساداتی از جوانان به عنوان محرک توسعه و پیشرفت کشور نام برد و افزود: اشتغال و ازدواج دو معضل جوانان این شهرستان است.
وی، وجود جوانان دانش آموخته بیکار در این شهرستان را از دغدغه های مهم مسئولان این خطه خواند و گفت: راهکار رفع بیکاری در این شهرستان کسب مهارت و توانمند سازی جوانان است.
وی عنوان کرد: یکی از مهمترین راهکار و گزینه ها برای برون رفت از معضل بیکاری درشهرستان مهارت آموزی جوانان است.
ساداتی افزود: مقدمه ایجاد اشتغال کسب مهارت است و برای رسیدن به توسعه پایدار نیاز به نیروی انسانی ماهر و توانمند است.
وی بیان کرد: بازار کار امروز تشنه مهارت است اما بیشتر تحصیل کرده های این شهرستان از دانش مهارتی برخوردار نیستند.
ساداتی با اشاره به نزدیکی هفته جوان گفت: برای این هفته نیز دستگاه های متولی برنامه های متنوع و شادی را برای جوانان برنامه ریزی کنند.
در این ستاد، جشن بزرگ ولادت حضرت علی اکبر، کارگاه های آموزشی با محوریت جوانان در ادارات و مسابقات ورزشی و هنری در هفته جوان در این شهرستان مصوب شد.
16 هزار و500 دانش آموز در 222 آموزشگاه شهرستان خمین اشتغال به تحصیل دارند.
7277/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X