ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زابل آلوده‌ترین شهر جهان معرفی شد

بر اساس این گزارش، شهر زابل از نظر آلودگی هوا، با مقدار ذرات معلق کمتر از 2.5 میکروگرم در هر متر مکعب در هوا (217 میکروگرم در هر متر مکعب،) آلوده ترین شهر جهان لقب گرفت. مردم تابستان در این شهر از وجود طوفان‌های غباری رنج می برند. باشگاه خبرنگاران: سازمان جهانی بهداشت، شهر زابل ایران را آلوده‌ترین شهر جهان معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری ترند، سازمان جهانی بهداشت، شهر زابل ایران را آلوده ترین شهر جهان معرفی کرد.

بر اساس این گزارش، شهر زابل از نظر آلودگی هوا، با مقدار ذرات معلق کمتر از 2.5 میکروگرم در هر متر مکعب در هوا (217 میکروگرم در هر متر مکعب،) آلوده ترین شهر جهان لقب گرفت. مردم تابستان در این شهر از وجود طوفان‌های غباری رنج می برند.

در این گزارش، نام 4 شهر در هند نیز در فهرست شهرهای آلوده جهان قرار گرفته اند.

وجود ذرات معلق و هوای آلوده به پیدایش سرطان ریه، مشکلات تنفسی و بیماری‌ها قلبی و ریوی و نیز حملات قلبی که به سرعت کشنده هستند، منجر می شود.

پیش از این، دهلی نو آلوده ترین شهر جهان لقب گرفته بود.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده