دزدان محله شوش و مولوی به دام افتادند +تصاویر

دو برادر که اقدام به سرقت محموله‌های کسبه در محدوده‌های شوش و مولوی می‌کردند، توسط پلیس دستگیر شدند. باشگاه خبرنگاران جوان:  12 اسفند ماه سال گذشته مأمورین کلانتری 116 مولوی به دو راننده دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا 125 مشکوک و به آنها دستور ایست دادند .

با وجود دستور ایست پلیس ، سرنشینان دو موتورسیکلت اقدام به فرار کرده ، طی تعقیب و گریز گشت کلانتری با آنها ، راننده یکی از موتورها دستگیر ، در بازرسی از وی یک قبضه سلاح سرد کشف و متهم نیز بهمراه مقادیری البسه و پوشاک بسته بندی دستگیر و به کلانتری 116 مولوی منتقل شد .

دزدان محله شوش و مولوی به دام افتادند +تصاویر

همزمان با انتقال "جواد . پ" ( 28 ساله ) به کلانتری 116 مولوی ، راننده یک دستگاه خودرو وانت در کلانتری حاضر شد و در خصوص بارکنی و سرقت قسمتی از بار پوشاک خود توسط سرنشیان دو دستگاه موتورسیکلت اقدام به طرح شکایت کرد که با مشاهده "جواد . پ" ، بلافاصله او را بعنوان یکی از سارقین مورد شناسایی قرار داد .

پرونده در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ :
با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت به شیوه بارکنی" و به دستور بازپرس شعبه دوازدهم دادسرای ناحیه 12 تهران  ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

تحقیقات پلیسی :
با انتقال متهم به پایگاه هفتم پلیس آگاهی و آغاز رسیدگی به پرونده ، کارآگاهان در اولین مرحله به بررسی سوابق متهم "جواد . پ" پرداخته و اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمین سابقه دار در زمینه سرقت بوده و بارها دستگیر و روانه زندان شده است . "جواد . پ" که چاره ای جز اعتراف و بیان حقیقت نداشت ، برادرش بنام مازیار ( 26 ساله ) را بعنوان همدست متواری معرفی کرد که بلافاصله مازیار نیز بعنوان یکی از مجرمین سابقه دار با بیش از 7 سابقه دستگیری مورد شناسایی قرار گرفت .

دزدان محله شوش و مولوی به دام افتادند +تصاویر

اعترافات متهم :
"جواد" در اعترافاتش ، در خصوص نحوه انجام سرقت به کارآگاهان گفت : "خودروهای وانت و بعضا موتورسیکلتی را که در محدوده بازار تهران  و یا منطقه مولوی اقدام به بارگیری محموله لباس و پوشاک می کردند ، تعقیب می کردیم ؛ در پشت چراغ قرمز و یا توقف ایجاد شده بر اثر ترافیک ، اقدام به سرقت قسمتی از محموله های آنها می کردیم ؛ اگر رانندگان یا سرنشینان خودروها و یا موتورسیکلت قصد مقاومت داشتند ، در آنصورت با تهدید چاقو سرقت خود را به شیوه زورگیری انجام می دادیم " .

دستگیری دومین برادر :
با شناسایی "مازیار" بعنوان دومین متهم پرونده ، محل تردد وی در منطقه شوش شناسایی و تحت مراقبت های نامحسوس پلیسی قرار گرفت ؛ این در حالی بود که مازیار با اطلاع از دستگیری برادرش ، بلافاصله متواری شده بود .

سرانجام در مورخه 24/01/1395 کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با شناسایی محل تردد مازیار در منطقه شوش – خیابان ارج ، وی را دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند ؛ مازیار نیز در همان تحقیقات اولیه ، صراحتا به دهها فقره بارکنی بهمراه برادرش جواد اعتراف کرد .

سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی ، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : " با توجه به اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت به شیوه بارکنی در محدوده مراکز تجاری بویژه در بازار تهران و منطقه مولوی ، شناسایی دقیق متهمین از سوی بیش از 20 مالباخته و به جهت شناسایی سایر جرایم ارتکابی متهمین و همچنین شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهمین از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در میدان شهدای پانزدهم خرداد – جنب کلانتری 113 بازار مراجعه نمایند " .

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دزدان محله شوش و مولوی به دام افتادند +تصاویر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X