ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میلاد امام حسین(ع) و ماجرای فطرس

گوید فطرس بال خود را به حسین مالید و بالا رفت و گفت :یا رسول اللَّه ولى امت تو محققا او را خواهند کشت . خبرگزاری تسنیم: شعیب میثمى گوید از امام صادق (ع) شنیدم می فرمود:

که چون حسین بن على (ع) متولد شد خدا جبرئیل را با هزار فرشته دستور داد فرود آیند و رسول خدا (ص) را از طرف او تهنیت گویند، جبرئیل فرود شد و به جزیره ‏اى در دریا گذشت که فرشته ‏اى به نام فطرس از حاملان عرش که خدایش پرشکسته بود و در آن جزیره انداخته بود مکان داشت و هفتصد سال در آنجا خدا را عبادت کرده بود تا تولد حسین بن على (ع)، آن فرشته به جبرئیل گفت :کجا میروى؟

گفت: خدا به محمد (ص) نعمتى داده و مى‏ روم از از طرف خدا و خود مبارک باد گویم.

گفت: مرا با خود ببر شاید محمد برایم دعا کند .

او را با خود برد و چون از تهنیت پرداخت گزارش او را به عرض رساند، پیغمبر به آن فرشته فرمود: خود را به این مولود بمال و به مقام خود برگرد.

گوید فطرس بال خود را به حسین مالید و بالا رفت و گفت :یا رسول اللَّه ولى امت تو محققا او را خواهند کشت و بر من عوضى دارد که هر کس زیارتش کند به او برسانم و هر کس درودش دهد به او برسانم و هر کس طلب رحمت برایش کند به او برسانم و اوج گرفت.

منبع: الأمالی (للصدوق) / ترجمه کمره‏ اى، متن، ص137و138.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده