ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عزم راسخ دستگاه قضا برای برخورد با متخلفین محیط‌زیست

به گزارش خبرنگار مهر، سعید رازانی عصر پنجشنبه در نشست مشترک رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و روسای دادگستری استان لرستان با اشاره به اینکه بین مسائل زیست محیطی و مسائل اجتماعی وابستگی وجود دارد، اظهار داشت: پدیده های اجتماعی دارای ابعاد زیادی بوده که باید ارتباط آن ها با محیط زیست سنجیده شده و در این زمینه تصمیم گیری صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه عزم دستگاه قضائی لرستان برای برخورد با متخلفین محیط زیست راسخ است، بیان داشت: لازم است در برخی موارد قوانین مربوط به این حوزه اصلاح و یا بازنگری شوند.

دادستان مرکز لرستان با اشاره به اینکه قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا از سال ۷۴ تصویب شده و تا کنون بازنگری روی آن صورت نگرفته است، افزود: در این قانون مجازات های پیش بینی شده برای متخلفان بسیار سبک بوده بطوریکه رقم آن ها از پنج هزار تا ۳۰ هزار تومان است و حتی اگر قضات حداکثر ها را در این قوانین رعایت کنند باز هم میزان جرائم بسیار اندک است.

رازانی با اشاره به اینکه با اعمال این مجازات های ضعیف نمی توان بازدارندگی را اعمال کرد، ادامه داد: همچنین جرائم قانون شکار و صید نیز بسیار اندک هستند که باید فکر اساسی برای رفع این مشکلات انجام داد.

وی به فراوانی پرونده های مربوط به تخلفات زیست محیطی اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال امروز ۱۴ مورد دستور قطع برق چاه هایی که بیش از اندازه آب مصرف می کنند صادر کردم.

دادستان خرم آباد یادآور شد: لازم است قانون بهسازی محیط زیست، قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا، قانون شکار و صید به روز شوند تا جنبه بازدارندگی آن ها حفظ شود.

رازانی به اصلاح قانون مربوط به سلاح و مهمات اشاره کرد و افزود: مجازات هایی که برای حمل و نگهداری سلاح های شکاری در نظر گرفته شد باعث کاهش شکار و صید شده است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X