ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زنان بیشتر قلیان می‌کشند یا مردان؟

به گزارش مشرق، خسرو صادق نیت در دومین همایش مدیران گروه های بهداشت محیط دانشگاه های علوم پزشکی کشور گفت: امسال موضوع قلیان محور اصلی توجه قرار گرفته و لذا این هفته به عنوان قلیان؛ سمی برای سلامت خانواده، نامگذاری شده است.

وی افزود: اقدامات و فعالیت های گسترده ای جهت ارتقاء آگاهی عمومی به ویژه در نسل نوجوان، جوان و زنان کشور در سطح ملی و همچنین در دستور کار بازرسان دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار خواهد گرفت.

صادق نیت خاطر نشان کرد: رشد مصرف قلیان در بین زنان بیشتر از مردان است و مضرات تنباکوهای معطر که به ترکیبات سرطان زای قطعی مانند؛ بنزن و فلزات سنگین آلوده هستند نگران کننده است و می بایست به منظور کاهش و حذف مصرف قلیان به ویژه تنباکو های معطر اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار افزود: مطابق پایش بازرسان بهداشت محیط، میزان عرضه مواد دخانی از جمله قلیان در حوزه تحت نظارت 25 دانشگاه علوم پزشکی کشور کاهش و تقریبا به صفر رسیده است که در این میان تعامل نیروی انتظامی، اصناف و دانشگاهای علوم پزشکی کشور نتیجه بخش بوده است.

وی گفت: امسال، مطابق قانون جامع کنترل دخانیات و آیین نامه اجرایی و دستور العمل ساماندهی مراکز عرضه دخانیات، ممنوعیت استعمال مواد دخانی به ویژه قلیان در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دستور کار دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات قرار گرفته است و دانشگاه های علوم پزشکی بر کاهش و حذف مصرف مواد دخانی تمرکز و تلاش بیشتری خواهند داشت.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X