ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مجلس سنای برزیل روسف را برای شش‎ماه تعلیق کرد

به گزارش مشرق، سنای برزیل به طرح استیضاح دیلما روسف رئیس جمهور این کشور رای مثبت داده و وی به طور موقت از کلیه مسئولیت های ریاست جمهوری به مدت 180 روز تعلیق خواهد شد.

از 81 سناتور برزیلی 55 نفر به طرح استیضاح روسف رای مثبت دادند و 22 نفر نیز با استیضاح روسف مخالفت کردند. یک نفر نیز رای ممتنع داده است.

ادواردو کاردوزو دادستان کل برزیل در جریان دفاع از روسف نسبت به تبعات منفی استیضاح رئیس جمهور برزیل هشدار داده است.

پیش از این، کنگره برزیل با طرح استیضاح روسف موافقت کرده است. با تعلیق روسف قرار است معاونش تا پایان رسیدگی به اتهامات فساد مالی، مسئولیت های وی را به طور موقت در اختیار بگیرد.

روسف متهم است که از منابع مالی دولتی برای انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور برزیل، سوء استفاده کرده است. وی بارها هرگونه دست داشتن در پرونده فساد مالی را رد کرده و تلاش های صورت گرفته از سوی مخالفان برای استیضاح خود را نوعی کودتا ارزیابی کرده است.

اگر روسف مجبور به کناره گیری از این سمت شود، دوره زمامداری 13 ساله حزب کارگر برزیل به پایان خواهد رسید.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-بین المللی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده