ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آیت الله بهجت: بر اموال اغنیا تسلط یافتند!

به گزارش مشرق، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: در عراق، از شهرها که خارج می‌شدیم در میان راه‌ها و روستاهای سر راه در فاصله یکی دو فرسخ مَضیفی(مهمانخانه صلواتی و رایگان) وجود داشت که صاحبان آنها می‌آمدند سر راه زُوار و مسافرین را دعوت می‌کردند و نمی‌گذاشتند از آنجا بگذرند، مگر اینکه یک وعده نهار یا شام از آنها پذیرایی کنند!

هر کدام از بزرگان و رؤسای قبایل عرب به اندازه توان خود، مَضیف (کوچک یا بزرگ) داشت. شخصی می‌گفت: عموی من در «عشار» و «بصره» مَضیف دارد و در سال به حساب وزن متداول در میان آنها، صد طغار برنج در انبار مَضیف جهت پذیرایی از زوار می‌ریزد و اگر مثلاً در سالی هشتاد طغار داشته باشد، بیست طغار آن را قرض می‌کند!

آیا اگر در همه بلاد مسلمانان این‌گونه به فقرا رسیدگی می‌شد، تبلیغات کمونیسم در طرفداری از حقّ فقرا و کارگران، در کشورهای اسلامی و بلاد مسلمانان این‌گونه جا باز می‌کرد؟! آنها به بهانه طرفداری از طبقه فقیر می‌خواستند بر اموال اغنیا تسلط یابند، که چنین شد و تسلط یافتند.

کتاب در محضر حضرت آیت ا.... العظمی بهجت – ص 67

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مشرق نیوز-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده